گوناگون

هشدار خامنه ای به وزیر اطلاعات و احضار او به مجلس

محمود علوی وزیر اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، ضمن تائید خبر هشدار رهبر حکومت به وی درباره اظهارات اخیرش گفت که تابع نظر «خامنه ای» است….
Mahmoud Alavi at Bushehr.jpg

روز گذشته خبرگزاری تسنیم در خبری اعلام کرده بود که بر اساس شنید‌ه‌ها در پی اظهارات اخیر منتشر شده از سوی محمود علوی وزیر اطلاعات مبنی بر اینکه نباید با مفسدان اقتصادی با تندی برخورد کرد، علی خامنه ای به وی هشدار داده و گفته است این بیانات “به‌ضرر وزارت اطلاعات” و نیز “به‌ضرر اقتصاد ملی” است.

احضار به مجلس
در همین حال رئیس کمیسیون اقتصادی از دعوت وزیر اطلاعات در خصوص اظهارات اخیرش مبنی بر عدم برخورد قهرآمیز با مفسدان اقتصادی به کمیسیون متبوع خود خبر داد.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر از دعوت وزیر اطلاعات در خصوص اظهارات اخیرش مبنی بر عدم برخورد قهرآمیز با مفسدان اقتصادی به کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: مجازات متخلفان اقتصادی باید به مراتب بالاتر از مجازات دشمنان خارجی انقلاب باشد و وزیر اطلاعات باید اظهارات خود را اصلاح کند و اگر واقعا مکنونات قلبی وزیر این است که در این شرایط نباید با مفسدان اقتصادی برخورد قهری صورت گیرد، روش وی اشتباه است و به هیچ عنوان این موضع در نظام جمهوری اسلامی قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه از وزیر اطلاعات دعوت می کنیم تا با حضور در کمیسیون اقتصاد نسبت به این اظهارات پاسخگو باشد، گفت: اگر استنباط ما این باشد که وزارت اطلاعات می خواهد چنین مسیری را ادامه دهد و چنین رویکردی را اتخاذ کند و نگرانی مردم در زمینه برخورد با فساد تشدید شود موضوع تعیین تکلیف وزیر اطلاعات یکی از موضوعات اصلی کمیسیون اقتصادی در هفته آینده خواهد بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: سرفصل اصلی و شاه بیت اساسی مطالبات مردم مبارزه با فساد اقتصادی است. آنچه در فضای کنونی کشور، قبل از تحریم‌ها و حل مشکلات ساختاری و درونی اقتصاد، در راس موضوعاتی است که نظام باید برای آن چاره بیندیشد و اقدامات عاجل و قاطعی را انجام دهد مبارزه با فساد اقتصادی است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا