زنان

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی: جنازه مریم فرجی فعال مدنی توسط پلیس آگاهی کشف شد

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی- جسد سوخته شده‌ی مریم فرجی، فعال مدنی ۳۳ ساله و دانشجوی ارشد مدیریت بین الملل، که پنج‌شنبه ۱۴ تیر ۹۷ از منزل خارج شده بود، توسط پلیس آگاهی کشف شد و پزشک قانونی با گرفتن DNA از پدر این فعال مدنی، هویت جسد را تایید کرد…

به گزارش جسد سوخته شده‌ی مریم فرجی، دانشجوی ۳۳ ساله رشته مدیریت بین الملل، در حالی توسط پلیس آگاهی کشف شد که پیگیری‌های خانواده این فعال مدنی برای یافتنش با وجود مراجعه مکرر به پلیس و ارگان‌های مرتبط راه به جایی نبرد.

یک منبع مطلع، شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، به کمپین گفت: «جسد رها شده مریم و خودروی وی چند روز پیش توسط پلیس کشف شده بود، ولی پزشکی قانونی هنوز جنازه وی را به خانواده‌اش تحویل نداده‌اند.»

محمدحسین آقاسی، وکیل مدافع مریم فرجی پنج‌شنبه ۲۱ تیرماه، گفت موکلش با سپردن وثیقه آزاد شده بود و از روز پنج‌شنبه گذشته از خانه خارج شده و خبری از او نیست. حتی تلفن همراه او نیز خاموش است.
محمدحسین آقاسی در پیام‌های توئیتری خود احتمال داده که موکلش به قتل رسیده است.»

برخی از سایت‌های کردی، از جمله سایت «سازمان حقوق بشری »، چند روز پیش نوشته بودند که مریم فرجی، پنج‌شنبه ۱۴ تیر توسط نیروهای امنیتی ایران در کرج بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.
با این حال خانواده فرجی گفته‌اند که نام مریم در فهرست بازداشتی‌های سپاه پاسداران یا وزارت اطلاعات و دیگر زندان‌ها نبوده است.

برخی از گزارش‌های غیرموثق از یافتن خودرو او که جسدی نیز در آن پیدا شده خبر داده‌بودند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا