گوناگون

با یک عربده کشی اقتصاد کشور به هم می‌ریزد

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به وضعیت کنونی بازار اقتصادی کشور و اینکه این امر ناشی از اشتباهات ما بوده است، گفت: در روزگارانی ایران یکی از کشورهای صادرکننده محصولات صنعتی در منطقه بوده است…

به گزارش ایسنا، نیلی با تاکید بر اینکه در زمانی ایجاد کارخانه‌های ذوب‌آهن بعنوان شاخص صنعتی شدن در دنیا مطرح بود، گفت: ایران صاحب کارخانه ذوب آهن بوده است، ولی ما امروز شاهدیم که ایران تبدیل به یکی از واردکننده‌های تلویزیون شده است و خودروهای با فناوری ۳۰ سال گذشته را در اختیار مردم قرار می‌دهند.

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه در این میان کسی نمی‌پرسد که چه شد که ایران به وارد کننده تلویزیون تبدیل شد، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر کسی هم از دانشگاهیان علت این امر را جویا نشد.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقات امروز در حوزه اقتصادی ناشی از اشتباهات ما در گذشته است، چرا که ما امروز شاهدیم که فردی در کشوری عربده‌کشی می‌کند و اقتصاد ما به هم می‌ریزد.
***

در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: عده ای نگران از آینده اقتصاد ایران هستند و بسیاری می گویند دولت کاری کند و این یک خواسته عمومی است که از دولت دارند و خواسته حقی است.

به گزارش تسنیم، عباس آخوندی در نخستین جشنواره پژوهشگران جوان اقتصاد ایران افزود : در شرایط بسیار سختی هستیم و بزرگان اقتصاد به دولتمردان توصیه می کنند که اگر در تنگنا و یا بحران اقتصادی قرار گرفتید، ابتدا به داخل اقتصاد بازگشته و مسائل و مشکلات ساختاری اقتصاد را شناسایی کنید .

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا