گوناگون

اتحادیه اروپا بزرگترین توافق تجاری خود را با ژاپن امضا می‎کند

حس مقابله با آمریکا، اتحادیه اروپا را به تکاپو هرچه‌بیشتر برای عقد پیمان‎های تجاری با دیگر کشورها انداخته که این مسئله شامل حال ژاپن هم می‎شود…

اتحادیه اروپا بزرگترین توافق تجاری خود را با ژاپن امضا می‎کند
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس‌پرس، اعضای بلندپایه اتحادیه اروپا امروز سه‌شنبه با ورود به ژاپن، خود را مهیای عقد توافق تجاری با این کشور می‌کنند- اقدامی که با توجه به تهدید جنگ تجاری آمریکا علیه متحدین قدیمی، معنادار تلقی می‌شود.

در‌همین‌راستا، دونالد تاسک رئیس شورای اروپا و ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا بعد از سفری که به پکن داشتند، راهی توکیو خواهند شد.

در چین نیز، آنها بر لزوم تجارت جهانی و پرهیز از جنگ تجاری تاکید کردند.

توافق تجاری تاریخی میان اتحادیه اروپا و ژاپن به ایجاد یک منطقه اقتصادی عظیم منجر می‌شود و در تضاد آشکار با راهبرد حمایت‌گرایانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار می‌گیرد.

این توافق که دسامبر سال گذشته نهایی شد، بزرگترین توافق تجاری حال حاضر اتحادیه اروپا تلقی می‌شود.

این درحالی است که اتحادیه اروپا و ژاپن به دنبال ایجاد جبهه واحد برای مقابله با تعرفه‌های گمرکی ترامپ بر صنایع فولاد و آلومینیوم وارداتی به آمریکا هستند.

با توافق تجاری جدید، اتحادیه اروپا بازار خود را به روی صنعت خودروسازی ژاپن می‌گشاید و در مقابل، توکیو نیز موانع اعمال شده بر محصولات کشاورزی و لبنی اتحادیه اروپا را رفع می‌کند.

گفتنی است این توافق قرار بود هفته گذشته در سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به بروکسل امضا شود، حال آنکه وقوع سیل در ژاپن مانع از انجام این سفر شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا