ورزشی

دوربین های تلویزیونی از این حضورمنع شدند

داور پرافتخار ایرانی هم ممنوع التصویر شد
عجیب ترین خبر غیرنقل و انتقالاتی که امروز روی جلد روزنامه های ورزشی دیده شد، ماجرای ممنوع التصویری علیرضا فغانی است. داور سرشناس کشورمان که عملکرد بسیار خوبی در جام جهانی داشت در شرایطی بامداد سه شنبه به ایران برگشت که هیچ دوربینی از صدا و سیما در مراسم استقبال از او حضور نداشته…

به گزارش بهارنیوز، همشهری ورزشی تیتر و عکس یک خود را به این موضوع اختصاص داده و نوشته دوربین های تلویزیونی از حضور در این مراسم منع شده بودند.

حسین قدوسی سردبیر سابق روزنامه پیروزی هم در کانال تلگرامش با اشاره به این مساله نوشته: متاسفانه دوربینی از سیما ندیدم. فقط می شود گفت فاجعه است اگر ممنوع التصویری واقعیت داشته باشد. ما استاد تخریب سرمایه های ملی هستیم.

داور ایرانی برترین داور جام جهانی شد

علیرضا فغانی، داور سرشناس ایرانی در نظرسنجی انجام شده بالاتری رای را به دست آورد و بهترین داور جام جهانی روسیه لقب گرفت.

به گزارش نامه نیوز، با برگزاری فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و قهرمانی تیم ملی فرانسه، پرونده جام بیست و یکم نیز بسته شد. بعد از اعلام بازیکنان برتر این مسابقات، سایت «ratetheref.net» نیز با نظرسنجی از کاربران خود اقدام به معرفی برترین داوران جام کرد.

در این نظرسنجی علیرضا فغانی که در طول مسابقات همواره در رده اول یا دوم قرار داشت در نهایت با کسب اکثریت آرا به عنوان بهترین داور مسابقات معرفی شد.

این داور ایرانی همراه با کمک هایش یعنی رضا سخندان و محمدرضا منصوری چهار بازی مهم «آلمان – مکزیک»، «آرژانتین – فرانسه»، «صربستان – برزیل» و «بلژیک – انگلیس» را قضاوت کرد و اشتباهات تاثیرگذاری نیز نداشت و حتی یک بار نیز مجبور به استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی نشد.

رده‌بندی پنج داور برتر این رقابت‌ها با توجه به امتیازات کاربران اینترنتی به شرح زیر است:

۱- علیرضا فغانی از ایران با ۴.۷۶ امتیاز
۲- بیورن کوئیپرس از هلند با ۴.۰۸ امتیاز
۳- جهاد جریشه از مصر با ۳.۸ امتیاز
۴- متئو کانگر از آمریکا با ۲.۶۳ امتیاز
۵- فلیکس بریش از آلمان با ۲.۵ امتیاز

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا