گوناگون

محسن هاشمی: وضع حتی بدتر است از زمان پذیرش قطعنامه ۵۹۸ ‎

رییس شورای شهر تهران گفته مدیریت شهری باید برای مقابله با بحران‌های اجتماعی آماده باشد. محسن هاشمی هشدار داده که امکان بروز بحران در مقیاسی گسترده‌تر از دی‌ماه وجود دارد….

محسن هاشمی در این جلسه به بحران‌های گذشته از جمله بحران‌های دهه ۱۳۶۰ و نیز پایان جنگ و مشکلات اقتصادی اشاره کرده اما به گفته او کشور از همه آنها با موفقیت عبور کرده است.

او وضعیت کنونی ایران را «خاص» توصیف کرده و گفته است: «در مقطع فعلی به نظر می‌رسد کشور با شرایط حادتری مواجه است، از یکسو تداوم رکود چندین ساله که موجب بروز بحران اشتغال و کاهش سطح رفاه عمومی گردیده است، موجب نارضایتی مردم بخصوص دهک‌های پایین جامعه شده است.»

هاشمی در ادامه به بحران‌های بین‌المللی نیز اشاره کرده و تحریم‌های به گفته او ایجادشده توسط «مثلث» آمریکا، اسرائیل و دولت‌های عربی را عامل کاهش درآمد ارزی و افزایش نارضایتی عمومی دانسته است.

رییس شورای شهر تهران همچنین مسائل مطرح‌شده در رسانه‌ها در ارتباط با مفاسد اقتصادی و رانت‌خواری را «موجب آسیب دیدن سرمایه اجتماعی و کاهش اعتماد عمومی» دانسته است.

فرزند هاشمی رفسنجانی به وقایع سال ۱۳۸۸ و پیامدهای آن نیز اشاره کرده و این چالش را همچنان «حل‌ناشده» دانسته است. محسن هاشمی بحران‌های زیست‌محیطی را نیز یکی دیگر از مسائلی دانسته که به نظر او در نیمه دوم سال به اوج خود خواهند رسید، به خصوص دو بحران ریزگردها و کمبود آب.

مهر

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا