گوناگون

گسترش جاسوسی‌های سایبری از کاربران اینترنت

قاضی برت کاواناف نامزد معرفی شده دونالد ترامپ در دیوان عالی آمریکا مدافع جاسوسی‌های سایبری کاخ سفید است.این قاضی قبلا قوانین مربوط به بی‌طرفی اینترنت را غیرقانونی توصیف کرده بود.

مهر – دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا از انتخاب قاضی برت کاواناف به عنوان نامزد خود برای حضور در دیوان عالی آمریکا خبر داده، فردی که مدافع جاسوسی‌های سایبری کاخ سفید است.
به گزارش ورج، انتخاب این نامزد جدید به دنبال درخواست آنتونی کندی قاضی قبلی دیوان عالی ایالات متحده صورت گرفته است.
وی که پیش از این در دادگاه عالی تجدیدنظر ایالات متحده مشغول به کار بوده و برای ایفای این پست از سوی جرج بوش رییس‌جمهور اسبق آمریکا نامزد شده بود، در حوزه سیاستگذاری‌های مربوط به فناوری سابقه درخشانی ندارد و همین امر موجب نگرانی فعالان این حوزه شده است.
این قاضی قبلا قوانین مربوط به بی‌طرفی اینترنت را غیرقانونی توصیف کرده بود و خواستار تغییر آن شده بود. قوانین یادشده به همه افراد امکان می‌دهد سطح نظر از سطح تمکن مالی بتوانند به شیوه‌ای یکسان با دیگر شهروندان به اینترنت و خدمات اینترنتی دسترسی پیدا کنند یا چنین خدماتی را ارائه کنند‌ اما با تغییر قوانین بی‌طرفی اینترنت افرادی که بیشتر هزینه کنند می‌توانند خدمات پرسرعت‌تری با دریافت پهنای باند و خدمات جانبی بیشتر ارائه کنند و شرکت‌های کوچک‌تر و ضعیف‌تر از نظر مالی شانس ارائه چنین خدماتی را نخواهند داشت و مشتریان خود را از دست می‌دهند.
وی همچنین از مدافعان جاسوسی‌های سایبری آژانس امنیت ملی آمریکا در فضای مجازی محسوب می‌شود و پیش از این تصریح کرده بود که برنامه جمع‌آوری انواع متادیتا در اینترنت توسط دولت با قانون اساسی آمریکا کاملا مطابقت دارد. از نظر او چون این داده‌ها توسط اشخاص یا گروه‌های ثالث به دست نمی‌آید و مبتنی بر جست‌وجوی غیرمنطقی سوابق افراد بر اساس سوابق قضایی قبلی آنها نیست، فاقد اشکال است.
کارشناسان فناوری معتقدند با توجه به چنین دیدگاه‌هایی دولت ترامپ جاسوسی‌های سایبری خود از کاربران اینترنت را شدت خواهد بخشید. دیوان عالی آمریکا متشکل از ۹ قاضی، عالی‌ترین نهاد قضایی در ایالات متحده آمریکا و مرجع تفسیر قانون اساسی ایالات متحده آمریکاست.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا