گوناگون

بانک‌های نظامی ادغام می‌شوند

آنچه که مسلم است نام بانکی که قرار است دیگر بانک‌ها و موسسات اعتباری نظامی با یک نام ادامه فعالیت دهند بانک سپه خواهد بود. بانک سپه به عنوان قدیمی ترین بانک ایرانی همواره رابطه خوب با نیروهای مسلح داشته و در سال‌های اخیر حقوق پرسنل در این بانک واریز شده است. هم اکنون در نظام بانکی کشورمان بانک ها و موسسات اعتباری کوثر, قوامین, مهر اقتصاد, ثامن, انصار و حکمت ایرانیان به نوعی وابسته نیروهای مسلح هستند.

بالاخره پس از چند روز حرف و حدیث درباره ادغام شدن برخی بانک‌ها بالاخره اولین واکنش های رسمی درباره ادغام‌ها علنی شد. نخستین واکنش رسمی درباره ادغام بانک‌های نظامی توسط بانک انصار صورت پذیرفت.
اواخر سال گذشته معاونت نظارتی بانک مرکزی اعلام کرده بود ۳ بانک و موسسه انصار، ثامن و مهر اقتصاد در یک مرحله و بانک‌ها و موسسات کوثر، حکمت ایرانیان و قوامین در مرحله دوم با یکدیگر ادغام خواهند شد. همچنین در مرحله نهایی هر شش بانک و موسسه یادشده در یک بانک ادغام می ‌شوند.
البته معاونت نظارتی بانک مرکزی درباره زمان وقوع این ادغام ها حرفی نزده بود و اینگونه تصور می شد که مراحل ادغام چندین سال زمان ببرد.  اما طی چند روز گذشته که خبرهایی درباره رفت و آمد های مدیران ارشد بانک ها و موسسات یادشده شنیده می شود واکنش های رسمی نیز در این خصوص از طرف بانک انصار و سازمان بورس صورت پذیرفته است. در همین رابطه دوازدهم تیرماه پایگاه خبری اخبار بانک در خبری اختصاصی اعلام کرد که به زودی ادغامی بزرگ در شبکه بانکی کشور به وقوع خواهد پیوست.
به گزارش همدلی، پس از این نامه بانک انصار درباره ادغام بانک‌ها این پاسخ را به اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کرد: با عنایت به اینکه موضوع ادغام بانک‌ها در حال حاضر در حد جلسات امکان سنجی بوده و هنوز به طور رسمی از طرف مراجع ذیربط اعلام نگردیده است لذا به محض اطلاع و ابلاغ جدید به این بانک مراتب جهت استحضار و بهره‌برداری به حضور ایفاد می گردد.”
خبرهای رسیده از برخی شعبات بانک قوامین نیز حکایت از این دارد که این بانک نیز یکی از بانک‌هایی است که به زودی در قالب یکی شدن بانک‌های نظامی وارد پروسه ادغام خواهد شد.
همچنین روز گذشته یکی از نمایندگان مجلس خبر از موافقت اعضای شورای پول و اعتبار با ادغام بانک‌های نظامی داده بود. محمدرضا تابش متذکر شده بود که کلیات ادغام بانک‌های نظامی به تایید مقام معظم رهبری نیز رسیده است.
آنچه که مسلم است نام بانکی که قرار است دیگر بانک‌ها و موسسات اعتباری نظامی با یک نام ادامه فعالیت دهند بانک سپه خواهد بود. بانک سپه به عنوان قدیمی ترین بانک ایرانی همواره رابطه خوب با نیروهای مسلح داشته و در سال‌های اخیر حقوق پرسنل در این بانک واریز شده است.
هم اکنون در نظام بانکی کشورمان بانک ها و موسسات اعتباری کوثر, قوامین, مهر اقتصاد, ثامن, انصار و حکمت ایرانیان به نوعی وابسته نیروهای مسلح هستند.
با ادغام این بانک ها و موسسات اعتباری به نظر می‌رسد بانکی قوی با تعداد شعبات بسیار زیاد شکل خواهد گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا