گوناگون

وزارت خارجه روسیه: چهره واقعی کلاه‎سفیدها عیان شد

وزارت خارجه روسیه در یادداشتی از کلاه‎سفیدهای پناه داده شده از سوی کشورهای غربی به عنوان عناصری یاد کرد که در طول جنگ سوریه کریه‎ترین اقدامات تحریک‎آمیز را انجام داده‎اند….

وزارت خارجه روسیه: چهره واقعی کلاه‎سفیدها عیان شد
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، وزارت خارجه روسیه در یادداشتی رسمی اعلام کرد: کمک غرب برای خارج کردن کلاه‌سفیدها از سوریه، به‌خوبی نشان می‌دهد که تابع دستورات چه کسانی بوده‌اند و با پول چه کسانی دوام آورده‌اند.

این یادداشت می‌افزاید: اطلاعاتی که در دست داریم، نشان می‌دهد غربی‌ها گروه بزرگی از این شبه مددکاران را از قلمرو اسرائیل به اردن منتقل کرده‌اند. به خوبی می‌دانیم در طول جنگ سوریه، کلاه‌سفیدها در کریه‌ترین اقدامات تحریک‌آمیز دخیل بوده‌اند و سازمان آنها عملیات‌های خود را منحصرا در مناطق تحت کنترل افراط‌گرایان انجام داده و اکاذیبی را برای متهم جلوه دادن مقامات سوریه منتشر کردند.

این یادداشت در نهایت می‌افزاید: فرار کلاه‌سفیدها با حمایت غرب، چهره ریاکارانه آنها را به جهان نشان داد.

گفتنی است ارتش رژیم صهیونیستی روز شنبه اعلام کرد: حدود ۸۰۰ عنصر از «کلاه سفیدها» و خانواده های آنها از مناطق تحت کنترل نیروهای مخالف نظام سوریه به اراضی اشغالی منتقل شده اند.

انگلیس و فرانسه هم از پذیرش شماری از کلاه‌سفیدها خبر داده اند.

این درحالی است که وزارت خارجه سوریه پیشتر اعلام کرده بود ایالات متحده و برخی از کشورهای غربی سازمان کلاه سفیدها را برای انجام اقدامات تروریستی به ویژه تروریسم شیمیایی برای بدنام کردن سوریه و طولانی کردن مدت بحران به کار می‌گیرند و بر کسی پوشیده نیست که کلاه‌سفیدها شاخه اصلی جبهه تروریستی النصره هستند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا