گوناگون

وزیرکشاورزی ایران: سرکوب قیمت‌ها کشاورزان را دچار مشکل کرده است


وزیر جهاد کشاورزی ایران با بیان اینکه بودجه ۹۷ و برنامه ششم توسعه تناسبی با یکدیگر ندارند، گفت: سرکوب قیمت‌ها با توجه به رشد نرخ ارز تولیدکنندگان و کشاورزان کشور را با مشکل روبه رو کرده است….
به گزارش ایرنا از خانه ملت، محمود حجتی در نشست امروز- سه شنبه- کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: آنچه که در برنامه ششم توسعه و بودجه سنواتی آمده تناسبی با یکدیگر ندارند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه یکی از مباحثی که کشاورزان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند حوادث طبیعی است و بخش عمده حوادث طبیعی در زمینه کشاورزی رخ می‌دهد، اضافه کرد: صندوق بیمه محصولات کشاورزی ۲۰ تا ۲۵ درصد از محصولات را پوشش می‌دهد.

حجتی بیان کرد: بیمه‌های خصوصی نیز آمادگی حضور در این بخش را ندارند، زیرا می‌دانند تعهداتی بر روی دوش آن‌ها قرار می‌گیرد و دولت نیز نمی‌تواند آن‌ها را حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه در سرمای فروردین ماه سال جاری ۱۲ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد شد، ادامه داد: پول و هزینه‌های کشاورزان در بخش خرید تضمینی گندم پرداخت می‌شود، اما با تأخیر در پرداخت‌ها مشکلاتی برای خود و کشاورزان ایجاد می‌کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا