بین‌المللی

حملات انتحاری و مسلحانه در جنوب سوریه ۱۵۰ کشته داد

ده‌ها نفر در موجی از حملات انتحاری و مسلحانه در جنوب سوریه کشته ‌‌شده‌اند. به گفته مقام‌های درمانی دست کم پنجاه نفر در شهر سویدا و اطراف آن جان خود را از دست داده‌اند. کنترل این شهر در دست نیروهای دولتی است…

Afbeeldingsresultaat voor ‫انفجار انتحاری در سوریه‬‎

بعضی گزارش‌ها حاکی از کشته شدن بیش از ۱۵۰ نفر در حملات امروز چهارشنبه ۲۵ ژوئیه (سوم مرداد) در جنوب سوریه است.

داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است. گزارش‌ها حاکی است که نیروهای دولتی سوریه در پی این انفجارها در شرق سویدا با افراد مسلح درگیر شده‌اند.

گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گفته است که بسیاری از کشته‌شدگان در این حملات نیروهای طرفدار دولت بوده‌اند. به گفته این گروه سه بمب‌گذار با کمربندهای انفجاری شهر سویدا را هدف قرار دادند و انفجارهای دیگری هم در روستاهای شمالی و شرقی آن رخ داد.

دولت سوریه در ماه‌های اخیر بیشتر بخش‌های جنوب این کشور را پس گرفته است.

خبرگزاری دولتی سوریه گزارش داده که یکی از حملات انتحاری بازاری در شهر سویدا را هدف قرار داد. این خبرگزاری افزوده که نیروهای امنیتی دو مهاجم دیگر را تعقیب کردند و مهاجمان قبل از این که بمب همراهشان را منفجر کنند، به دست این نیروها کشته شدند.

این گزارش آماری از تلفات ارائه نکرده اما گفته است که تعدادی از مردم در این حملات “شهید” شده‌اند.

همچنین تلویزیون دولتی سوریه گزارش داده که نیروهای دولتی “مواضع گروه تروریستی داعش” را در حومه شرقی شهر سویدا هدف قرار داده‌اند. ارتش سوریه که از سوی روسیه حمایت می‌شود، اخیرا عملیاتی را برای عقب راندن شورشیان از پایگاه‌های باقی‌مانده آنها در جنوب‌غرب سوریه آغاز کرده است.

سازمان ملل می‌گوید به دلیل ادامه درگیری‌ها دست کم ۲۷۰ هزار نفر خانه‌های شان را در این منطقه ترک و فرار کرده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا