گوناگون

تصمیم شرکت نفت و گاز اتریشی

رویترز طی گزارشی اعلام کرد تحریم ها صادرات نفت ایران را به شدت کاهش خواهد داد و بدترین سناریوها حکایت از آن دارد که ممکن است صادرات نفت ایران به ۷۰۰ هزار بشکه در روز برسد…

۳۶۰ هزار بشکه نفت خام سوآپ به تهران رسید
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، صادرات نفت ایران به دلیل تحریم های جدید آمریکا احتمالا تا پایان امسال به میزان دو سوم کاهش خواهد یافت.

در همین حال به گزارش اسپوتنیک، شرکت نفت و گاز اتریشی « OMV » در رابطه با تحریم های آمریکا، تصمیم خود در باره خرید نفت ایران برای پالایشگاه های خود را تا ماه نوامبر اعلام خواهد کرد.

محدودیت فروش نفت ایران که از سوی آمریکا اعلام شده است احتمالا پس از ۴ نوامبر اجرایی خواهد شد که برای شرکت های واردکننده مسأله ساز خواهد بود.

رئیس شرکت نفت و گاز اتریشی اعتراف کرد که ریسک خرید نفت ایران برای شرکتها خیلی زیاد است.

شرکت اتریشی دارای ۳ پالایشگاه با ظرفیت کل فراوری ۱۷,۸ میلیون تن نفت در سال است. این پالایشگاه ها در اتریش، آلمان و رومانی قرار دارند.

رئیس این شرکت نفتی گفت:«مشکل دیگر این است که شرکت های حمل و نقل که دارای تانکر هستند از ورود به بنادر ایران و حمل ونقل نفت خودداری می ورزند. حتی حالا که هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است، بسیاری از شرکت کنندگان بازار مالی از امضای قراردادها و انجام معاملات مرتبط با ایران خودداری می ورزند. وضع طوری است که من می توانم خرید نفت را سفارش بدهم ولی نمی توانم پول آن را پرداخت و آن را به محل برسانم».

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا