گوناگون

روحانی سال ۹۶ به اصلاح‌طلبان رو دست زد!

سخنگوی حزب اعتماد ملی تاکید کرد: آقای روحانی در موقع انتخابات، نماینده خود را که آقای شریعتمداری بود، به شورای عالی سیاستگذاری فرستاد که مورد حمایت ما قرار گرفت ولی موقع چینش کابینه به راست پیچید و خلف وعده کرد.

اسماعیل گرامی‌‌‌مقدم صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به همراه الیاس حضرتی و حجت نظری، درباره رابطه اصلاح‌طلبان و دولت گفن: موضع حزب اعتماد ملی این است که تلاش می‌کنیم حامی منتقد باشیم. دولت آقای روحانی در سال ۹۲ به همت حمایت احزاب اصلاح‌طلب پیروز انتخابات بوده است. ما از این جهت حمایت می‌کنیم که دولت روحانی، دولت تدبیر و امید و بسیاری از نابسامانی‌های دولت‌های نهم و دهم را سامان بخشید.

روحانی در سال ۹۶ به اصلاح‌طلبان رو دست زد

وی افزود: اگر کارنامه دولت احمدی‌نژاد را مرور کنیم شاهد بی‌برنامگی و نابسامانی در کشور بودیم که مورد انتقاد اصولگرایان هم بود. وقتی آقای روحانی بر سرکار آمد شاهد تنش‌های زیادی در عرصه بین‌المللی بودیم. ما زیر فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد قرار داشتیم. ایشان توانستند آرامش را در عرصه سیاسی و اقتصادی برگردانند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه با انتخاب مجدد آقای روحانی، ایشان رو دست اصلاح‌طلبان زدند، تصریح کرد: آقای روحانی در موقع انتخابات، نماینده خود را که آقای شریعتمداری بود، به شورای عالی سیاستگذاری فرستاد که مورد حمایت ما قرار گرفت ولی موقع چینش کابینه به راست پیچید و خلف وعده کرد.

بخشی از مشکلات کشور به خاطر ترکیب کابینه است

گرامی مقدم ادامه داد: آقای روحانی به هر کوی و برزنی رفت شعار اصلاح‌طلبانه داد. در همان موقع هم دیدیم مهمترین خواسته مردم رفع حصر بود ولی ایشان هم‌اکنون در این باره سکوت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه آقای روحانی تیم اقتصادی ناهماهنگ و نامناسبی را چید، خاطرنشان کرد: ترکیب کابینه به گونه‌ای بود که بخشی از مشکلات کنونی براساس همین ترکیب کابینه است. ما تحریم هستیم ولی همه مشکلات ریشه در تحریم نداریم بلکه ریشه در بی‌مدیریتی و ندانم‌کاری‌ها است. ما به عنوان حزب اعتماد ملی، اعتقاد وافر داریم که باید از روحانی و دولت ایشان حمایت کنیم و نقدهایمان را هم مطرح کنیم تا مطالبات مردم به وقوع بپیوندد.

در قالب شورای عالی سیاستگذاری عمل می‌کنیم

سخنگوی حزب اعتماد ملی درباره برنامه این حزب برای انتخابات سال ۹۸ ابراز داشت: یکی از وظایف کمیته تشکیلات برررسی میدانی انتخابات ۹۸ است و افق دورتر ما انتخابات سال ۱۴۰۰ است. دفتر سیاسی جایگاه برنامه‌های حزب را برعهده دارد، ما در تمامی برنامه‌های انتخاباتی خود در قالب شورای عالی سیاستگذاری عمل می‌کنیم ولی به شکل مستقل برنامه‌های وسیعی برای حضور در انتخابات خواهیم داشت. در آینده نزدیک نیز بررسی‌های خود در سایر استان‌ها آغاز خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اگر افرادی مواضعی را مطرح می‌کنند، این نظرات، نظرات حزب نیست بلکه مواضع حزب از سوی دبیرکل، قائم مقام و سخنگو مطرح می‌شود.

منبع: ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا