حقوق بشر

آخرین وضعیت ۲ کارگر شرکت واحد از زبان «صالح نیکبخت»

وکیل‌مدافع دو نفر از اعضای هیئت‌مدیره سابق سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی گفت که پرونده موکلانش در مرحله تجدیدنظر است. صالح نیکبخت در گفت‌وگو با «ایسنا»، درخصوص پرونده دو نفر از اعضای هیئت‌مدیره سابق سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی گفت: «رسیدگی به درخواست تجدیدنظرخواهی داود رضوی، عضو هیئت‌مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد به آبان‌ماه موکول شد، اما پرونده داود مددی یک‌بار در دادگاه رسیدگی شده، ولی هنوز نتیجه آن ابلاغ نشده است». او گفت: «اتهام آقایان ابراهیم مددی و داود رضوی رفتن به سمت پایانه اتوبوس‌های شرکت واحد در میدان آزادی برای توزیع شیرینی به مناسبت روز کارگر در بهار سال ۱۳۹۳ و نیز حضور آنان در اسفندماه این سال در وزارت کار و رفاه امور اجتماعی برای پیگیری موضوع حداقل دستمزد کارگران برای سال ۹۴ بوده است». ..

وکیل‌مدافع دو نفر از کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی گفت: «پرونده دو موکلم در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده رسیدگی شده و هر دو به حداکثر مجازات‌های در نظر گرفته‌شده (ابراهیم مددی به پنج‌سال‌وسه‌ماه و داود رضوی به پنج سال حبس) محکوم شده‌اند، درحالی‌که نام‌بردگان در همان شب بازداشت به علت فقد دلیل آزاد شدند». او افزود: «در هشت اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴ این دو نفر مجددا بازداشت و پس از ۲۲ روز با قید وثیقه آزاد شدند و پس از مدتی به اتهام تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محکوم شدند».
وکیل‌مدافع کارگران شرکت واحد افزود: «آقای رضوی به‌عنوان نماینده کارگران عضو یکی از تعاونی‌های مسکن کارگران، به همراه سایر نمایندگان تعاونی‌ها در مقابل شهرداری تهران در خیابان بهشت حضور پیدا کرده که این اقدام بدون هرگونه درگیری و برخورد با مأموران و پس از ملاقات‌هایی با اعضای شورای شهر دوره چهارم به صورت مسالمت‌آمیز بوده و بعد از آن هم متفرق شدند که این مورد هم به اتهامات او اضافه شده است».
نیکبخت ادامه داد: «رأی محکومیت داود رضوی به پنج سال حبس، حدود دو سال قبل در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی احمدزاده صادر شده و آقای ابراهیم مددی هم در این دادگاه به پنج‌سال‌وسه‌ماه حبس محکوم شده است و با توجه به اینکه شاکی دولتی بوده، خواهان رعایت حقوق شهروندی درخصوص آنها هستیم. جا دارد دولت به این موضوع ورود پیدا کرده و با توجه به عدم وقوع بزه از تأیید و اجرای چنین احکامی جلوگیری شود». این وکیل دادگستری گفت: «آنچه گفته شد عین اقدامات و اتهامات وارده است که شائبه جرم‌بودن آن متصور نیست، اگر اتهامات دیگری در پرونده آقای مددی مطرح باشد مربوط به قبل از محکومیت قبلی او بوده است».
وکیل‌مدافع کارگران شرکت واحد گفت: «ابراهیم مددی چندین‌بار بازداشت شده و آخرین‌بار به چهار سال زندان محکوم که پس از گذراندن دوران محکومیت از زندان آزاد شد و برخی از اتهامات، اسناد و مدارک ارائه‌شده از طرف شاکی در پرونده جدید مربوط به قبل از محکومیت فعلی او بوده و از مستندات شاکی در پرونده قبلی است». نیکبخت گفت: «داود رضوی و ابراهیم مددی درحال‌حاضر با قرار وثیقه آزاد هستند و پرونده آنها در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر مطرح است».
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا