گوناگون

نرخ خرید تضمینی گندم باید کفاف هزینه‌های تولید آن را بدهد

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم افزایش قیمت گندم طی دو سال اخیر گفت: بر اساس قانون دولت باید قیمت گندم را به نحوی تعیین کند که حداقل کفاف هزینه های تولید آن را بدهد.
حبیب اله نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مقاومتی نیوز به لزوم بهبود وضعیت تولید و خرید تضمینی گندم در کشور پرداخت…

 ۱۹۰ هزارتن گندم در استان زنجان خریداری شده است
این نماینده مجلس با اشاره به قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی گفت: دولت بر اساس این قانون موظف است به منظور کاهش وابستگی غذایی، محصولات تولیدی کشاورزان را از آنان خریداری نماید.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: دولت باید هرساله قیمت گندم را متناسب با هزینه های تولید افزایش دهد تا کشاورزان نگرانی‌ای از بابت عدم فروش محصول خود و زیان تولید نداشته باشند.
وی با بیان اینکه در سال زراعی جاری دولت بر خلاف این قانون، قیمت گندم را افزایش نداد، گفت: امید است دولت در سال زراعی آینده قیمت این محصول اساسی را افزایش دهد چرا که این موضوع در کمیسیون کشاورزی پیگیری خواهد شد.
نیکزادی گفت: طبق قانون، قیمت گندم باید حداقل کفاف هزینه های تولید را بدهد در حالی که طی دو سال جاری قیمت گندم متناسب با هزینه های کشاورزان افزایش نداشته است.
نماینده  بم، فهرج و ریگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به وضعیت خشکسالی در کشور، دولت نیز نباید بستر کاهش تولید محصولات کشاورزی را مهیا کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا