زنان

اعتصاب غذای زینب جلالیان همراه با نه زندانی عادی در زندان مرکزی خوی

روز دوشنبه ۸ مرداد، زینب جلالیان به همراه نُه زندانی دیگر در اعتراض به محرومیت از امکانات اولیه زندان و ملاقات هفتگی اقدام به اعتصاب غذا کرده‌اند و در نامه اعتصاب خویش به مسئولین زندان اعلام کرده‌اند تا رفع این محرومیت‌ها به اعتصاب غذا خود ادامه خواهند داد…

بنا به گفته یک منبع «طی روزهای گذشته در بازرسی اتاق این زندانیان یک گوشی موبایل توسط ماموران زندان کشف و ضبط شده است.»
ماموران حفاظت زندان به همین منظور برای زینب جلالیان و نه زندانی دیگر این اتاق تشکیل پرونده داده و چند مرتبه از آنان بازجویی کرد و یکشنبه ۷ مرداد، بعد از احضار مجدد این زندانیان به آنان گفته شد اگر صاحب تلفن همراه معرفی نگردد از همه حقوق اولیه خود مانند خرید میوه و خوراکی از فروشگاه زندان، کتابخانه،… و همچنین ملاقات هفتگی محروم خواهند شد.

عفو بین الملل در اقدام فوری خود روز ۲۵ خرداد۱۳۹۷، اعلام کرد زینب جلالیان زندانی سیاسی کرد از طریق محرومیت از دسترسی به مراقبت‌های پزشکی در معرض شکنجه قرار دارد.
زینب جلالیان، زندانی سیاسی کرد که یازدهمین سال از دوران حبس خود را در زندان خوی سپری می‌کند در آذرماه ۱۳۹۳، بدون اطلاع قبلی به خانواده و وکیلش، به «زندان خوی» منتقل شد.
زینب جلالیان زندانی سیاسی کرد، متولد سال ۱۳۶۱، از سال ۱۳۸۷ در زندان به سر می‌برد، به حبس ابد محکوم شده و در زندان خوی، یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی، زندانی است. زینب جلالیان بیش از ۱۰ سال است که از مرخصی محروم است. او در سال ۱۳۸۶ بازداشت و در سال ۱۳۸۸ به اتهام خروج غیر قانونی از کشور به یک سال حبس تعزیری و به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های کردی به اعدام محکوم شد. حکم اعدام او در دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور تایید شد اما پس از پی‌گیری های وکلای او، حکم زینب با یک درجه تخفیف مورد عفو قرار گرفته و تبدیل به حبس ابد شد.

مانیتور حقوق بشر ایران
۹ امرداد

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا