ورزشی

دوم لیگ برتر تساوی ذوب آهن و استقلال، رویای سرخپوشان تهران و تبریز

وریا ناجی استقلال در فولادشهر
پدیده بازی باخته را برد…..
تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن و استقلال در هفته دوم لیگ برتر به تساوی دو بر دو رضایت دادند
به گزارش ایسنا، دو تیم ذوب‌آهن و استقلال در چارچوب هفته دوم لیگ برتر در ورزشگاه فولادشهر برابر هم قرار گرفتند که این دیدار در پایان با نتیجه تساوی دو بر دو خاتمه یافت.
در این دیدار رضا حبیب‌زاده (۲۴) و ادی هرناندز (۴۵) برای ذوب‌آهن گلزنی کردند و وریا غقوری‌ (۴۲ و ۵۶) نیز گل‌های استقلال را به ثمر رساند.
نیمه اول
بازی در ۱۰ قیقه نخست پایاپای دنبال می شد و دو تیم احتیاط را در دستور کار خود قرار داده بودند. در ادامه استقلال بازی را در دسترس گرفت و در دقیقه سیزدهم این رشید مظاهری بود که دروازه میزبان را نجات داد و ضربه زیبای روح‌الله باقری را دفع کرد.
پس از این ذوب‌آهن توپ و میدان را در اختیار گرفت و حملات زهرداری را روی دروازه استقلال ترتیب داد. دو واکنش زیبای رحمتی باعث باز نشدن دروازه آبی‌ها شد. با این‌حال ارسال یک کرنر از سوی مسلمان روی دروازه استقلال با اثرگذاری بازیکن ذوب آهن، دروازه خالی را مقابل حبیب‌زاده قرارداد تا در دقیقه ۲۴ این بازیکن دروازه رحمتی را باز کند و شاگردان نمازی با یک گل پیش بیافتند.
مصدومیت حبیب‌زاده پس از گل باعث شد تا بازی متوقف شود و بعد از آن بازی آرام دنبال شد تا اینکه در دقیقه ۴۲ توپ به روح الله باقری رسید و پاس زیبای این بازیکن باعث شد تا وریا غفوری با یک شوت دیدنی گل تساوی را به ثمر برساند.
در ادامه این ذوب‌آهن بود که دست از حمله نکشید و باز هم روی کرنر به گل رسید. خروج اشتباه رحمتی باعث شد توپ به ادی هرناندز برسد تا این بازیکن گل دوم ذوب‌آهن را در دقیقه ۴۵+۲ به ثمر برساند.
نیمه دوم
در نیمه دوم دو تیم بازی را هجومی آغاز کردند تا در دقیقه ۵۶ حملات استقلال نتیجه داد و وریا غفوری روی پاس فرشید باقری و با از پیش رو برداشتن مظاهری گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند.
پس از این گل بازی متعادل شد و اشتباهات هافبک‌های دو تیم در میانه‌های میدان باعث شد بازی در نیمه دوم موقعیت‌های گل کمتری داشته باشد.
در اواسط نیمه دوم محمدرضا حسینی با شوتی زیبا دروازه استقلال را تهدید کرد که باز هم رحمتی مانع به ثمر رسیدن گل سوم شاگردان نمازی شد.
روی حرکت زیبای روح‌الله باقری، وحید محمدزاده مجبور به خطا روی این بازیکن شد که داور با نشان دادن کارت زرد دوم به مدافع ذوب‌آهن باعث شد تا میزبان از دقیقه ۷۳، ده نفره شود.
۱۵ دقیقه آخر بازی نیز پربرخورد بدون ایجاد خطری روی دروازه‌ها ادامه پیدا کرد و در این میان در دقیقه ۹۰+۲ هم محمد دانشگر از زمین بازی اخراج شد و در نهایت دو تیم به تساوی دو بر دو رضایت دادند.

در دیگر دیدار این هفته تیم فوتبال استقلال خوزستان در حالی که تا دقیقه ۹۲ با یک گل از مهمان خود پیش بود، دو بر یک مقابل پدیده شکست خورد. برای پدیده امین قاسمی‌نژاد در دقیقه ۹۲ و یونس شاکری در دقیقه ۹۴ گلزنی کردند و وحید خشتان در دقیقه ۲۴ برای میزبان گلزنی کرد.

تیم فوتبال پیکان برابر میهمانش سایپا با سه گل به برتری رسید.
در ادامه هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران تیم فوتبال پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس میزبان سایپا بود که این دیدار در نهایت با برتری سه بر صفر به سود پیکانی‌ها به پایان رسید.
برای شاگردان مجید جلالی در این دیدار محمد قاضی در دقیقه ۴۶، سعید واقعی در دقیقه ۶٧ و ماهان رحمانی در دقیقه ۹۰ گلزنی کردند.
این دیدار در حضور حدود ۵٠ هوادار برگزار شد.

هفته دوم لیگ برتر؛
تصمیم ناخوشایند برای تراکتورسازی
پرسپولیس دراندیشه اولین صدرنشینی
دومین روز از دومین هفته رقابتهای لیگ برتر را در حالی جمعه شب برگزار خواهد شد که پرشورترین هواداران ایران در تبریز و آبادان همزمان محروم از حضور در ورزشگاه هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، هفته دوم رقابتهای لیگ برتر شامگاه روز جمعه با برگزاری ۴ بازی دنبال می شود که در بازیهای حساس امشب تراکتورسازی میزبان نساجی است، پرسپولیس از فولاد پذیرایی می کند، سپاهان به میهمانی سپیدرود می رود و صنعت نفت در خانه پذیرای گسترش فولاد است.

* تراکتورسازی – نساجی؛ دربی تیفوسی ها در غیاب پرشورها
هر دو تیم تراکتورسازی و نساجی از هواداران تیفوسی و پرشوری بهره می برند و این دیدار می توانست از این حیث یک دربی جالب توجه بین تیفوسی ها باشد، اگر تراکتورسازی با حکم کمیته انضباطی از بازی با تماشاگر محروم نمی شد. اما از انجایی که مرغ کمیته انضباطی همچنان یک پا دارد باوجود همه انتقاداتی که به محرومیت تماشاگران می شود تصمیم گیرندگان در کمیته انضباطی هنوز از این ابزار انضباطی منسوخ شده در دنیا استفاده می کنند.
سرخ های تبریزی و قائمشهری که هیچ یک در هفته نخست برنده نشدند، برای اولین پیروزی و اولین سه امتیاز به این میدان می آیند. انگیزه تراکتوری ها در این بازی به مراتب بالاتر است. آنها گذشته از آن که در خانه بازی می کنند، به تازگی اشکان دژاگه و مسعود شجاعی کاپیتان های تیم ملی ایران را هم به خدمت گرفته اند تا برای این بازی روحیه ای دو چندان پیدا کنند و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند. نبرد توشاک و نکونام نیز روی نیمکت دو تیم می تواند جالب توجه باشد. یکی پیر و کار کشته و دیگری جوان و با انگیزه.

* پرسپولیس – فولاد؛ قرمزهای برنده مقابل هم
تنها دیدار هفته دوم است که دو تیم برنده هفته قبل مقابل هم قرار می گیرند. با این تفاوت که پرسپولیس خارج از خانه پیروز شد اما فولاد در خانه موفق به شکست دادن پارس جنوبی جم شد. حال دو تیم برنده در تهران به مصاف هم می روند و امید دارند تا با کسب ۳ امتیاز این بازی در پایان هفته دوم صددرصد امتیازات را کسب کرده باشند. رویای پرسپولیس پیروزی با اختلاف گل زیاد و صدر نشینی است.
هر دو تیم در خط حمله به توانمندی مهاجمان خود دل بسته اند. مهاجمانی که در هفته اول هم گلزنی کردند. بیت سعید که موفق شد اولین گل سال را به ثمر برساند و علیپور هم زننده اولین پنالتی فصل بود. باید دید مصاف خط حمله های آتشین دو تیم در پایان نود دقیقه به سود کدام تمام خواهد شد.

* سپیدرود – سپاهان؛ زاینده رودی ها کنار سپیدرود
حاشیه نشینان زاینده رود باید با مردان بحران زده سپیدرود دیدار کنند. این دیدار را باید تقابل یکی از سازمان یافته ترین باشگاه های تاریخ فوتبال ایران با یکی از بی ساختار ترین تیم های فوتبال حاضر دانست. سپیدرود در حالی از سپاهان پذیرایی می کند که با گذشت دو هفته از رقابتهای لیگ برتر هنوز دعوای مالکیتی آن ادامه دارد و جواد تن زاده همچنان مصرانه به دنبال پس گیری امتیاز آن است. دعوایی که می تواند منجر به بازگرداندن سپیدرود به رقابتهای لیگ دسته اول شود.
شاگردان خداداد عزیزی هفته اول شکست سنگینی را مقابل سایپا پذیرفتند تا از همان هفته نخست در قعر جدول قرار گیرند. شاگردان قلعه نویی هرچند یک امتیاز از بازی خانگی شان صید کردند اما کمتر از انتظار بودند و آنها برای جبران مافات امتیازات از دست رفته هفته اول چشم به امتیازات کامل این بازی خارج از خانه دارند.

* صنعت نفت – گسترش؛ در غیاب برزیلی ها
صنعت نفت دومین تیمی است که در هفته دوم باید بدون حضور تماشاگر از حریفش پذیرایی کند. هر دو تیم در هفته نخست برابر حریفان خود تن به تساوی دادند. آبادانی ها خارج از خانه و گسترشی ها داخل خانه. فیروز کریمی به واسطه یک سال حضور روی نیمکت صنعت نفت شناخت خوبی از فضای فوتبال آبادان دارد. هیچ یک از دو تیم در این فصل داعیه قهرمانی و حتی کسب سهمیه ندارند و حضور در کمرکش جدول حد خواسته های آنها از حضور در لیگ است.
شهاب گردان، اکبر ایمانی و بهنام برزای شاخص ترین بازیکنان صنعت نفت هستند که در ترکیب این تیم حضور دارند و در طرف مقابل هم می توان از فرناندو دخسوس، رضا خالقی فر و محسن یوسفی بعنوان چهره های شاخت و تاثیر گذار یاد کرد.

برنامه بازی های باقی مانده هفته دوم به شرح زیر است:
جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷‌
* تراکتورسازی تبریز- نساجی ‌مازندران- ساعت : ‌۲۰‌ ورزشگاه: یادگار
داور: ‌رضا کرمانشاهی کمکها: علیرضا ایلدروم – جواد مداح – علی صفایی ناظر: حسین خانبان
* سپیدرود رشت- فولاد مبارکه ‌سپاهان ‌- ساعت : ‌۲۰:۴۵‌ ورزشگاه: سردار جنگل رشت
داور: ‌محمدحسین زاهدی فرد کمکها: یعقوب حجتی – علی اکبر عظیم پور – امیر عرب براقی ناظر: فریدون اصفهانیان
* صنعت نفت آبادان- گسترش ‌فولادتبریز- ساعت : ‌۲۰:۴۵‌ ورزشگاه: تختی آبادان
داور: مهدی مرجانزاده کمکها: اسد حاج محمدی – یعقوب سخندان – یاسر همرنگ ناظر: محمود رفیعی
* پرسپولیس تهران- فولاد خوزستان- ساعت : ‌۲۰:۴۵‌ ورزشگاه: آزادی تهران
داور: حسین زرگر کمکها: محمدرضا ابوالفضلی – حسن یوسفی – کوپال ناظمی ناظر: ایرج نظری

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا