گوناگون

تشکیل ستاد تدابیر ویژه در استان مرکزی

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی دلیل تجمعات مردم در اراک را اعتراض به گرانی‌ها و تبعیض دانست و گفت: برای بررسی این وضعیت ستاد تدابیر ویژه در استان مرکزی تشکیل شده است. ما تلاش می‌کنیم با مذاکرات مشکل را حل کنیم اما اکنون زمانی است که مسئولان در رده‌های بالا باید با مردم صحبت کنند…
Afbeeldingsresultaat voor ‫عکسی از ستاد تدبیر‬‎
علی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح دلیل تجمعات اخیر در شهر اراک، گفت: اراک شهری است که بیشتر ساکنان آن در صنعت نفت فعالیت می‌کنند که جمعیت کارگری بالایی دارند. اعتراضات دی ماه و اعتراضات کنونی بیشتر به دلیل وضعیت اقتصادی است نه اینکه جنبه سیاسی داشته باشد.

وی افزود: مردم از افزایش قیمت‌ها در مقابل درآمدهای پایین‌شان ناراضی هستند چون نمی‌توانند از عهده خرج و مخارج‌شان برآیند. آنها از این وضعیت عصبانی‌اند. از طرف دیگر مردم از تبعیض ناراحتند چون در وضعیتی که توان خرید آنها پایین آمده اخباری از برخی فرصت‌ها برای برخی افراد شنیده می‌شود که خوشایند نیست.

نماینده شازند تجمعات را محدود به شهر اراک دانست و یادآور شد: دلیل اعتراضات، گرانی اجناس و افزایش قیمت‌ها است البته مسئولان استان به شدت در حال پیگیری هستند ولی باید بدانیم که برخی از این اعتراضات سوء استفاده می‌کنند و می‌خواهند با نیات دیگر اعتراضات را به سمت دیگری ببرند.

ابراهیمی با اشاره به تشکیل ستاد تدابیر ویژه در استان مرکزی، گفت: بنده به عنوان رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در این جلسات شرکت می‌کنم. این ستاد پیش از این موضوع اعتراض کامیون‌داران را پیگیری و مشکلات را رفع کرد، اکنون نیز تمامی تلاش آن است تا مشکلات با مذاکرات حل شود.

وی افزود: اکنون لازم است مسئولان در هر رده‌ای مستقیم با مردم صحبت کنند و شرایط را توضیح دهند چون جدا از سوء مدیریت‌ها فشارهای خارجی اعتراضات مردم را تشدید می‌کند، اعتراضات بحقی که ناظر به وضعیت اقتصادی و معیشت آنهاست اما در این بین سوء استفاده‌ها ممکن است آسیب‌زننده باشد.

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی بیان مشکلات به صورت شفاف را اقدام اساسی و سازنده خواند و گفت: قوه قضاییه باید به صراحت و با شدت و شجاعت با کسانی که از وضعیت فعلی اقتصادی سوء استفاده می‌کنند، برخورد کند تا شاهد سوء استفاده افرادی نباشیم که اقدام به واردات خودرو و یا واردات کالاهایی می‌کنند که نیاز نداریم آن هم در وضعیتی که ممکن است در آینده در تامین کالاهای اساسی و دارو دچار محدودیت شویم. باید این افراد شناسایی شده و قوه قضاییه با آنها برخورد کند.

به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته شاهد تجمعاتی در برخی شهرها از جمله اراک بوده‌ایم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا