حقوق بشر

احضار کارگران معترض فولاد اهواز به دادگاه

احضار شماری از کارگران شرکت‌کننده در اعتراضات خردادماه گروه ملی فولاد اهواز به دادگاه….
خبرهای دریافتی از احضار شماری از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به دادگاه در روز چهارشنبه ۱۷ مردادماه ۱۳۹۷حکایت دارد. این کارگران در پی اعتصاب خردادماه این مجتمع بازداشت و با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون ریالی آزاد شده بودند.
به گزارش سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران، تعدادی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که بدنبال اعتصاب کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی در خرداد ماه سالجاری بازداشت و با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون ریالی آزاد شده بود روز ۱۷ مرداد ماه طی ابلاغیه ای کتبی به شعبه دوازدهم دادگاه انقلاب اهواز احضار شدند. در این ابلاغیه به کارگران مهلت ۵ روزه ای جهت حضور در دادگاه داده شده است.
شعبه دوازدهم دادگاه انقلاب در اهواز مسئول رسیدگی به جرائم امنیتی می باشد.

احضار کارگران گروه ملی صنعتی اهواز به دادگاهی امنیتی و پیگیری مجدانه برگزاری دادگاه علیه این کارگران در فاصله کوتاه دو ماه، که به صرف اعتراض به عدم پرداخت نتیجه کار و رنجشان و نجات خانواده هایشان از فقر و تنگدستی بازداشت شده بودند در حالیست که میلیونها میلیونها پرونده قضائی که میتواند رسیدگی عادلانه به آنها گرهی از مشکلات و مصائب مردم باز کند بدلیل عدم رسیدگی در قوه قضائیه خاک میخورد و غارتگران و رانت خواران دهها میلیارد دلاری ثروتهای اجتماعی مردم ایران که سر در آخور قدرت دارند آشکارا و بی هیچ نگرانی هر روزه مشغول دزدی و اختلاس و چپاولگری در مقابل چشمان مردم ایران هستند.
به این حاکمان زور و تزویر باید گفت که بزودی خشم و انزجار کارگران زحمتکش و عموم مردم ستم دیده ایران به سیلی خروشان بر علیه همه کسانی تبدیل خواهد شد که در طول چهل سال گذشته، چیزی جز غارت، چپاول، ظلم و‌ستم، ‌نابودی زیرساخت‌های اقتصادی و به استیصال کشاندن میلیونی مردم ایران برای گذران زندگی، از خود بر جای نگذاشته‌اند.

متحدانه و خستگی ناپذیر به دفاع از کارگران زحمتکش گروه ملی فولاد اهواز بر خیزیم!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا