گوناگون

حضور ویرانگر سپاه پاسداران در سیاست و اقتصاد کشور

معاون سیاسی سپاه پاسداران :سپاه نمی‌تواند فقط نقش پادگانی داشته باشد.

روزنامه رسالت در صفحه دو خود مصاحبه‌ای از سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران منتشر کرد که در آن گفته بود: ‌سپاه با وجود تهدیدات ترکیبی و هوشمند نمی‌تواند فقط نقش پادگانی داشته باشد.

سردار سرتیپ یدالله جوانی که ظاهرا قصد داشته پاسخ نامه اخیر علی مطهری را بدهد، می‌گوید: این‌طور نیست که ما بگوییم سپاه همانند ارتش یک تشکیلات و مجموعه به‌طور کامل نظامی و پادگانی است و باید مبتنی بر تشکیلات نظامی باشد و فقط با تجاوزهای دشمن مقابله کند یا اینکه یک تشکیلات امنیتی صرف است.

سردار جوانی در پایان به منتقدان ورود سپاه به مسائل سیاسی پاسخ گفته و اساسا ورود سپاه را به سیاست رد نکرده و اتفاقا در مقام تبیین آن می‌گوید: «آن دسته از افرادی که انتظار دارند سپاه فقط یک نقش پادگانی داشته باشد، نشان‌دهنده آن است که به ماموریت‌ها و رسالت سپاه توجه ندارند. انقلاب اسلامی همواره درمقاطع مختلف با تهدیداتی روبه‌رو بوده است و برخی عوامل داخلی و خارجی قصد داشتند که نظام اسلامی را ازمسیر اصلی خودش خارج کنند و بدیهی است که سپاه پاسداران باید این توطئه‌ها را شناسایی و از نظام اسلامی در برابر این تهدیدات حفاظت کند و هرگز اجازه نخواهیم داد که عده‌ای این رسالت سپاه را تضعیف کنند.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا