اجتماعی

۷۶درصد از تهیدستان ایران کشور در روستاها زندگی می‌کنند

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک بررسی آماری مشخص شد ۷۶ درصد افرادی که دچار فقر شده‌اند در روستاها زندگی می‌کنند….
به گزارش خبرنگار ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در اولین همایش نقش تعاونی‌های دهیاری در توسعه روستایی گفت: براساس بررسی آماری مشخص شد ۷۶ درصد افرادی که دچار فقر شده‌اند، در روستاها زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر به ظرفیت تعاونی‌های روستایی توجه می‌شد پس از انقلاب اسلامی شاهد مهاجرت مردم از روستاها به شهرها نبودیم، گفت: در سال ۵۷، ۵۰ درصد جمعیت کشور در روستاها زندگی می‌کردند اما طبق آخرین سرشماری در سال ۹۷ تعداد آنها به ۲۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر رسیده است. هم‌اکنون ۳۳ درصد اشتغال مربوط به تعاونی‌هاست. از هر ۱۰ نفر ۴ نفر به واسطه تعاونی‌ها مشغول به کار شده‌اند. توجه به ظرفیت تعاونی‌های روستایی زمینه ماندگاری روستاییان را در روستاهایشان فراهم می‌کند. در این راه دهیاری‌ها ظرفیت بالقوه‌ای را برای حمایت تعاونی‌ها برخوردار هستند و باید بتوانیم بیش از این آنها را با تعاونی‌ها پیوند بزنیم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تنها تا پایان سال ۹۷، ۱۹ هزار تعاونی‌ را در کشور مستقر کردیم تا زمینه اشتغال بیشتر را در شهرها و به ویژه روستا فراهم کنیم. در هر صورت تا زمانی که اشتغال برای روستاییان به واسطه تعاونی‌ها افزایش نیابد مهاجرت آنها به شهرها امری اجتناب‌ناپذیر است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا