گوناگون

غارت بی سر و صدای نفت ایران

وزارت نفت عراق با عقد قراردادی ۳۶۹ میلیون دلاری با یک شرکت انگلیسی استخراج از میدان نفتی مجنون را که در مجاورت میدان آزادگان ایران قرار دارد، توسعه می‌دهد…
به گزارش یورونیوز، دولت عراق اعلام کرد که بر اساس قرارداد منعقد شده با شرکت پتروفاک ظرف ۳۴ ماه آینده، ظرفیت تولید نفت خام از میدان نفتی مجنون بیش از ۲۰۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

ظرفیت تولید این میدان نفتی عراق در حال حاضر حدود ۲۳۰ هزار بشکه است ولی وزارت نفت این کشور برنامه استخراج روزانه ۴۵۰ هزار بشکه نفت از این میدان را برنامه ریزی کرده است.

در همین حال، وزارت نفت عراق قصد دارد تا در قالب برنامه توسعه این میدان نفتی با همکاری شرکت‌های بین‌المللی نسبت به حفر ۸۰ حلقه چاه جدید اقدام کند.

میدان نفتی مجنون عراق در ۶۰ کیلومتری شهر بصره واقع در جنوب عراق قرار دارد و میدانی مشترک با میدان نفتی آزادگان ایران محسوب می‌شود.

چوب حراج بر نفت ایران

جمهوری اسلامی نفت ایران را با تخفیف به مشتریان در ماه سپتامبر عرضه می‌کند. هرچند مقامات رژیم ایران می گوید تخفیف فروش نفت عادی است اما بلومبرگ گزارش داده این قیمت پایین ترین در ۱۴ سال گذشته است.

در آستانه تحریمهای نفتی آمریکا، جمهوری اسلامی به حراج کردن نفت روی آورد.

صدای آمریکا گزارش داد: حدود سه ماه مانده به اجرایی شدن مجدد تحریمهای آمریکا علیه نفت و منابع انرژی ایران، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گزارش داد تهران در سپتامبر به مشتریان آسیائی نفت و گاز خود تخفیف می دهد.

ایرنا گزارش دوشنبه خود را به «یک منع آگاه» در وزارت نفت نسبت داده که گفته تخفیف دادن بخشی از ماهیت بازار جهانی است و همه صادر کنندگان این ذخایر از آن پیروی می کنند.

خبرگزاری بلومبرگ پیشتر اعلام کرد که بهای پیشنهادی ایران پائین ترین سطح قیمت در ۱۴ سال گذشته است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا