گوناگون

جنجال «اشتباه» خامنه‌ای ادامه دارد

دفتر علی خامنه‌ای٬ امروز (چهارشنبه) با صدور اطلاعیه به حاشیه‌های پیش آمده پس از آخرین سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی٬ پاسخ داد…
 خامنه‌ای،  ۲۲مردادماه٬‌در یک سخنرانی عمومی گفت که در جریان مذاکرات هسته‌ای «اشتباه کرد» که «اجازه تجربه» داده است.

به گزارش زیتون،متن سخنان خامنه ای، تنها توسط وب ‌سایت رسمی او اجازه انتشار دارد. در ابتدا بخش اقرار به اشتباه وی منتشر٬ اما اندکی بعد از خبر مربوط به این سخنرانی٬ حذف شد.

هرچند حتی پس از حذف این بخش از سخنان خامنه ای از وب سایت رسمی او٬ این بخش از سخنانش بارها و بارها در شبکه‌های اجتماعی و منابع خبری دیگر بازنشر شد.

وب سایت دفترخامنه‌ای در اطلاعیه امروزش مدعی شده است که رهبر جمهوری اسلامی در دیدار روز دوشنبه خود گفته بود: «در قضیه برجام، بنده اشتباه کردم اجازه دادم که وزیر خارجه‌‌ ما با آنها صحبت کند، ضرر کردیم.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است که اشاره خامنه‌ای به دادن اجازه مذاکره به وزیر خارجه دولت روحانی، محمدجواد ظریف، با جان کری، همتای آمریکایی‌اش، است.

وقتی سمبه پر زور  می شود، خامنه ای دچار آلزایمر می شود، مذاکرات هسته‌ای از دوران ریاست جمهوری احمد‌نژاد آغاز شده بود. هم زمان با مذاکرات رسمی بین ایران و کشورهای ۵+۱ ٬ اخباری از مذاکرات غیر رسمی ایران و آمریکا در عمان نیز منتشر شده بود.

در طول مذاکرات هسته‌ای و حتی پس از آن نیز بارها رهبر جمهوری اسلامی از تیم مذاکره کننده و نتایج آن مذاکرات حمایت کرده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا