گوناگون

قطعه‎سازان خودرو: ۵۵۰۰۰۰ نفر بیکار می‎شوند

دبیر انجمن همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور با بیان اینکه قیمت قطعات خودرو باید تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند، گفت: عدم افزایش قیمت ها شاغلین ۵۵۰.۰۰۰ نفری صنعت قطعه سازی کشور را با معضل بیکاری روبه رو خواهد کرد. …

قطعه‎سازان خودرو: محصولات گران نشود، 550.000 نفر بیکار می‎شوند

محبی نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه شرایط جدید اقتصادی کشور و تعیین نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی مشکلات زیادی را برای واحدهای قطعه سازی به وجود آورده است، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت قطعات باید تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند در غیر این صورت شاغلین ۵۵۰.۰۰۰ هزار نفری صنعت قطعه سازی کشور با معضل بیکاری روبه رو خواهد شد.

وی با بیان اینکه  امروز قطعه سازان  خودرو با ضرر فعالیت می کنند، افزود: عمده مواد اولیه به صورت نقدی فروخته می شود و همین امر عاملی شده تا واحدهای تولیدی با کمبود نقدینگی شدید مواجه شوند.

دبیر انجمن همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور با اشاره به اینکه خودروسازان به دلیل قیمت گذاری شورای رقابت مجوزی برای افزایش قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان ندارند، گفت: اگر افزایش قیمت ها اعمال نشود قطعه سازان دیگر توان تولید قطعه برای این خودروها را ندارند.

محبی نژاد اضافه کرد: نامه نگاری های متعددی با مسئولان مربوطه برای خروج شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو انجام داده ایم اما هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم.

وعده ی دولت در آغاز کار ایجاد ۲.۵ میلیون شغل بود، این وعده را روحانی همین امروز چهارشنبه در جلسه ی هیات دولت باز هم تکرار کرد و گفت: «امروز در کشور تنها به دنبال افزایش تولید هستیم، تولید باید بالارفته و صادرات افزایش پیدا کرده و اشتغال را در این کشور زیاد شود؛ و در این شرایط باید برای عده‌ای که بیکار می‌شوند، راه نجات پیدا کنیم. باید مسأله اشتغال را حل کرده و وحدت جامعه‌مان را بیشتر کنیم.»

علیرغم گفتار درمانی رئیس جمهور، تا به حال نه تنها شغل تازه ای ایجاد نشده بلکه بیش از نیم میلیون نفر از شاغلا ن صنعت خودرو سازی همراه با بستگان آنان نگران آن هستند که چگونه خو د را از طوفان اخراج و غرق شدن در باتلاق بیکاری آن هم در شرایط کنونی کشور نجات دهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا