بین‌المللی

پمپئو از تشکیل گروه اقدام علیه ایران خبر داد

تخصص برایان باعث شد که او یک گزینه بسیار عالی برای رهبری گروه اقدام علیه ایران باشد، از زمانی که رئیس جمهوری به خروج از برجام تصمیم گرفت، برایان نقش مهمی برای اعمال فشار حداکثری اقتصادی و سیاسی علیه ایران داشته است

به گزارش خبرنگار ایرنا، مایکل پمپئو در یک برنامه از پیش اعلام نشده، در جمع خبرنگاران حضور یافت و مدعی شد: ایران نزدیک به ۴۰ سال برای بی ثباتی آمریکا تلاش کرده است، هم پیمانان ما با ایران مشکل داشتند و خروج رئیس جمهوری از برجام ممکن است بتواند کمپین خشونت ایران را کاهش دهد و با رنج بلند مدت مردم ایران همراه شویم.
وی ادعا کرد:ما امیدواریم بتوانیم با ایران به توافق برسیم اما باید تغیرات عمده ای را در رفتار آنها ببینیم، همه می خواهند که ایران همچون یک کشور عادی رفتار کند و ما متعهد هستیم تا تغییر رفتار ایران را شاهد باشیم.
وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: رئیس جمهوری راهبرد ما در قبال ایران را به عنوان یک برنامه چند وجهی در نظر گرفته است، من اعلام می کنم که برایان هوک ریاست این گروه اقدام را برعهده خواهد داشت. وی پیش از این مدیر برنامه ریزی سیاسی از سال ۲۰۱۷ بوده است.
پمپئو اظهار کرد: تخصص برایان باعث شد که او یک گزینه بسیار عالی برای رهبری گروه اقدام علیه ایران باشد، از زمانی که رئیس جمهوری به خروج از برجام تصمیم گرفت، برایان نقش مهمی برای اعمال فشار حداکثری اقتصادی و سیاسی علیه ایران داشته است.
وی مدعی شد: ما به این کار ادامه می دهیم تا رفتار ایران را تغییر دهیم، از صدای مردم ایران حمایت و تلاش های بین المللی را هماهنگ کنیم.
تشکیل این گروه در راستای راهبرد پمپئو علیه ایران است که وی آن را در نشست ۳۱ اردیبهشت ماه امسال در بنیاد محافظه کار «هریتیج» تحت عنوان «پس از توافق؛ استراتژی جدید پیرامون ایران» اعلام کرد.
پمپئو در این نشست ۱۲ شرط برای توافق جدید با ایران که حاکی از عدم شناخت ایران و تاریخ جهان از سوی وی و دیگر سیاست‌مداران تازه‌کار دولت آمریکا بود، تعیین کرد.
راهبرد جدید پمپئو پس از آن اعلام شد که ترامپ روز ۱۸ اردیبهشت ماه واشنگتن را از توافق هسته ای با ایران خارج و تحریم های رفع شده به مدد این توافق را دوباره بازگرداند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا