گوناگون

استقبال آمریکا از اعلام کمک ۱۰۰ میلیون دلاری عربستان به سوریه

وزارت خارجه آمریکا از تصمیم عربستان مبنی بر کمک ۱۰۰ میلیون دلاری این کشور به سوریه برای بازگرداندن ثبات به مناطق آزاد شده استقبال کرد….
image.png

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور از تصمیم عربستان برای کمک به سوریه استقبال می‌کند.

در این بیانیه آمده است: این مشارکت مهم برای برقراری ثبات و بهبود اوضاع سوریه بسیار اهمیت دارد.

وزارت خارجه آمریکا در ادامه از همپیمانان خود خواست تا این موضع ریاض را اتخاذ کرده و در تلاش‌هایی که به میزان قابل توجهی به بازگرداندن ثبات و امنیت به منطقه کمک می‌کند، مشارکت کنند.

طبق این بیانیه، اراضی که داعش تحت تصرف خود دارد، به هزار کیلومتر مربع در سوریه کاهش یافته و حدود ۱۵۰ هزار آواره سوری پس از خروج نیروهای داعش از شهر “رقه” به این شهر بازگشته‌اند.

در همین حال، عربستان سعودی امروز (جمعه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: ۱۰۰ میلیون دلار را برای حمایت از ائتلاف بین المللی جهت کمک به بازگرداندن ثبات به مناطق آزاد شده از داعش در شمال شرق سوریه ارائه می‌دهد.

در این بیانیه آمده است: این مبلغ بزرگ‌ترین مشارکت برای مناطقی است که از داعش در سوریه بازپس‌گرفته شده است و این مبلغ در راستای وعده‌ای است که عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در ۱۲ ژوئیه گذشته در بروکسل داد.

ریاض اعلام کرد که این مبلغ به احیای مجدد مناطقی همچون رقه، حمایت مالی از بازسازی محله‌های تخریب شده، ارائه خدمات درمانی، کشاورزی، برق، آب، آموزش و ارتباطات اختصاص می‌یابد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا