اخبار

قالیباف برای سران قوا چه نوشت؟

همزمان با ادامه بحران فراگیر٬ مانور جناح های حکومتی ابعاد تازه تری یافته است. قالیباف در روزهای اخیر درخصوص شرایط سیاسی کشور نامه ای به سران سه قوه به عنوان اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارسال کرده است.

” در پی انتشار خبری مبنی بر نوشتن نامه از سوی قالیباف برای سران قوا ، مشاور رییس جمهور خواستار علنی شدن محتوای راهکارهای ارائه شده در این نامه شد.

به گزارش ایسنا، جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که در انتخابات سال ۹۶ از محمدباقر قالیباف به عنوان یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری حمایت می‌کرد در کانال اطلاع‌رسانی خود از «ارسال نامه قاللیباف به سران سه قوه به عنوان اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی» خبر داده و نوشته است که «در این نامه راهکارهای عملیاتی به تفصیل در راستای کمک به دولت جهت مدیریت حوزه نقدینگی و ارز ارائه شده است».

در همین زمینه حسام الدین آشنا مشاور رییس‌جمهور برای محمدباقر قالیباف نوشت: جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف. سلام علیکم. لطفا در صورت صلاحدید، نامه خود را که در باره راه‌حل‌های مشکلات اقتصادی به مسئولان سه قوه مرقوم فرموده اید برای آگاهی عمومی، ثبت در تاریخ و اتمام حجت، منتشر فرمائید.»

خبرنگار ایسنا در پیگیری از بخش رسانه‌ای مرتبط با قالیباف اطلاع یافت که این نامه دو روز قبل خطاب به سران قوا نوشته شده اما زمان انتشار متن آن به تصمیم‌ مخاطبان نامه واگذار شده است.

هم‌چنین محتوای این نامه تشریح و توضیح مسایل اقتصادی روز کشور و ارائه راهکارهایی برای این شرایط بوده است که طبق گفته مطلعان «برای پاسخ دهی به خواست مردم و رسانه‌ها از افرادی بوده است که دغدغه حفظ انقلاب را دارند و می‌خواهند بدون نگاه سیاسی و جناحی کمک کنند تا شرایط کشور به سمت ساماندهی مطلوب حرکت کند».

این در حالی است که محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور نیز روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به خبرنگاران درباره این نامه گفت: من هیچ نامه‌ای از قالیباف دریافت نکردم.”

“درهمین حال رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور درخصوص ترمیم تیم اقتصادی دولت و اینکه آیا تغییراتی در شرف وقوع است یا گزینه‌‌هایی مطرح شده است؟ خاطرنشان کرد: بحثی که من دفعه گذشته مطرح کردم، شما نتیحه‌‌اش را دیدید که جناب آقای همتی وارد تیم اقتصادی شدند. بهرحال سیاست دولت و آقای رییس‌‌‌‌‌‌‌جمهور این است که تغییر باید با اصلاح باشد و اگر نیروهایی باشند که بتوانند با انگیزه در این شرایط خاص که مسئله تحریم داریم، مسئله فشارهای بین‌‌‌المللی داریم بتوانند بخشی از فشارها برطرف کنند قطعا آقای رییس‌‌‌جمهور انجام می‌دهد.”

“واعظی درباره اینکه چرا جزئیاتی از جلسه سران سه قوه منتشر نمی شود نیز یادآور شد: جلسات دو ساعت و دوساعت و نیم است موضوعات بسیار مهمی طرح می کنند که همه مفادش به جمع بندی نمی شود. بعد جمع بندی به نظر رهبری می رسد و بعد اعلام می شود. ما مردم را در جریان کلیات موضوع قرار می دهیم وقتی تایید شد جزئیات را به مردم می گوییم.”

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا