حقوق بشر

بازداشت چند تن از وکلای دادگستری و فعالین مدنی مقابل مجلس شورای اسلامی

روز جاری سه تن از وکلای دادگستری به نام‌های قاسم شعله‌سعدی، آرش کیخسروی و مسعود جوادیه به همراه محمد نوری‌زاد در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی بازداشت شدند. این چهار نفر در اعتراض به نظارت استصوابی و قرارداد دریای خزر در مقابل مجلس حاضر شده بودند. …


به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز شنبه ۲۷ مردادماه ۹۷ سه تن از وکلای دادگستری به نام‌های قاسم شعله‌سعدی، آرش کیخسروی و مسعود جوادیه به همراه محمد نوری‌زاد فعال مدنی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی بازداشت شدند.

محمد نجفی وکیل دادگستری طی یادداشتی از بازداشت این افراد خبر داده و گفت: “امروز جمعی از وطن دوستان در اعتراض به نظارت استصوابی و قرارداد خزر جلوی مجلس تجمع کردند که جناب دکتر نوریزاد و جناب دکتر شعله سعدی دستگیر شدند. دو تن دیگر از وکلای دادگستری هم گویا دستگیر شدند آقایان کیخسروی و جوادیه.”
آقای شعله سعدی روز گذشته با انتشار ویدیویی گفته بود به تأسی از محمد مصدق برای مقابله با نظارت استصوابی در بهارستان حاضر خواهد شد.

لازم به یادآوری‌ ست که این فعال سیاسی پیش‌تر به اتهام “توهین به رهبری نظام جمهوری اسلامی” از طریق انتشار نامه معروفش در سال ۸۱ و نیز “تبلیغ علیه نظام” از سوی دادگاه انقلاب محکوم شد و مدتی را در زندان گذراند.

از محل بازداشت و وضعیت این افراد اطلاعی در دست نیست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا