بین‌المللی

برگزاری رزمایش نظامی آمریکا و ترکیه علی رغم تنش‌ها

وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد که نیروهای این کشور به زودی تمرین‌های نظامی مشترکی با نیروهای آمریکایی در شمال سوریه برگزار خواهند کرد…

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه درباره گشت‌زنی نیروهای این کشور در شهر منبج واقع در شمال سوریه گفت: اقداماتی که ترکیه و نیروهای آمریکایی با هدف تقویت امنیت و ثبات در منبج انجام می‌دهند براساس نقشه راهی است که آنکارا و واشنگتن درباره آن توافق کرده‌اند.

وی گفت: قرار است نیروهای مسلح دو کشور تمرین‌های نظامی مشترکی را در مرحله آتی دز منبج برگزار کنند.

واشنگتن و آنکارا ژوئن گذشته نقشه راهی درباره منبج امضا کردند که شامل خروج حزب کارگران کردستان ترکیه”پ.ک.ک” از این شهر و برقراری امنیت و ثبات در آن است.

در همین راستا رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در نشست حزب عدالت و توسعه در آنکارا گفت: عملیات ارتش ترکیه که قبلا در جرابلس، الباب و عفرین سوریه انجام شده بود همچنان ادامه خواهد داشت و شامل مناطق دیگری از سوریه تا نزدیکی مرزهای عراق خواهد بود. در صورت لزوم این عملیات در مناطق سنجار و مخمور در داخل خاک عراق انجام خواهد شد.

وی گفت: ما برای از بین بردن تمام تهدیدات تروریستی در خاک عراق و سوریه تلاش می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم گروه‌های تروریستی در مناطق نزدیک به مرزهای جنوبی کشورمان پیشروی کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا