گوناگون

بولتون : آمریکا به دنبال تغییر نظام در ایران نیست

مشاور امنیت ملی کاخ سفید:‌ تغییر رژیم ایران جزو سیاست‌های آمریکا نیست؛ اما ما خواهان تغییرات گسترده در رفتار نظام هستیم.اعمال مجدد تحریم‌ها تا بدین جای کار تاثیرات چشمگیری بر روی اقتصاد و افکار مردم ایران گذاشته است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در کنفرانس خبری در اورشلیم مدعی شد:‌ تغییر رژیم ایران جزو سیاست‌های آمریکا نیست؛ اما ما خواهان تغییرات گسترده در رفتار نظام هستیم.

وی سابقا گفته بود باید برای تغییر نظام به ایران بیشتر فشار بیاورند، در ماه مه نیز اعلام کرده بود که این مسئله جزو سیاست‌های دولت دونالد ترامپ محسوب نمی‌شد.

وی هم‌چنین در گفت‌وگویی با خبرگزاری رویترز ضمن اعلام این‌که «یکی از خواسته‌های آمریکا توقف آسیب‌رسانی‌های داعش است»، بیان کرد: نگرانی‌ دیگر آمریکا، نیروهای ایرانی است و این‌ها دلایل حضور ما در سوریه هستند.

وی ادامه داد: ولادیمیر پوتین به آمریکا گفته است که نمی‌تواند ایرانی‌ها را وادار به ترک خاک سوریه کند.

وی در این‌باره گفت :‌ اما او به ما گفته است که اهدافش با ایران یکسان نیست. پس ما با او درباره‌ی نقش‌شان صحبت خواهیم کرد. خواهیم دید که ما و دیگران برای رفع کشمکش‌های سوریه به چه توافقاتی دست خواهیم یافت؛ اما لازمه‌ اینکار عقب‌نشینی نیروهای ایرانی و بازگشت‌شان به ایران است.

بولتون در بخش دیگری از این گفت‌وگو گفت:‌ بگذارید واضح بگویم. ما گمان می‌کنیم که اعمال مجدد تحریم‌ها تا بدین جای کار تاثیرات چشمگیری بر روی اقتصاد و افکار مردم ایران گذاشته است.

وی در ادامه درباره‌ تاثیرات تحریم‌های ضدایرانی آمریکا مدعی شده است : تاثیرات – حداقل تاثیرات اقتصادی – این تحریم‌ها از چیزی که تصور می‌کردیم فراتر رفته‌اند؛ اما فعالیت‌های ایران در منطقه همچنان” ستیزه‌جویانه” است.
فشرده گزارش ایسنا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا