گوناگون

مبارزه کارگران نیشکر هفت‌تپه ادامه دارد

پرداخت حقوق معوقه، ممانعت از گسترش منطقه آزاد تجاری و تفکیک و واگذاری مجتمع نیشکر هفت‌تپه به بخش خصوصی از جمله مطالبات کارگران این واحد بزرگ است.

 

کارگران نیشکر هفت‌تپه به اعتصاب خود ادامه داده و برای پنجمین روز متوالی دست از کار کشیده و مقابل ساختمان مرکزی حراست مجتمع هفت په تجمع برگزار کردند. سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه اعلام داشته است کارگران خواهان “ورود مسئولان ارشد استان برای تعیین تکلیف مدیریت شرکا” هستند.

نماینده کارگران اعتصابی در تجمع مقابل ساختمان مرکزی حراست؛ از جمله گفت:”برای حل مشکل این کارگران، مدتی آنان را به ادارات مختلف فرستادند اما نهایتا مشخص شد که قصد اخراج آنان را داشتند. در نهایت نیز پس از اقدام ایشان برای خودسوزی به جای حل مشکلشان به آن‌ها گفته‌اند که چرا خواستید خودتان را آتش بزنید و آبروی ما را بردید؟”

از سوی دیگر به گزارش تابناک ؛ حقوقی که در حال حاضر به کارگران و کارمندان توسعه نیشکر پرداخت می شود، مربوط به منابع درآمدی سال گذشته است .عدم مدیریت صحیح آب پشت سدها و درست استفاده نکردن از ذخایر آبی، توسعه نیشکر را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اظهار کرد: در سال ۹۸ که شروع سال جدید است ، مشکلات اصلی در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به دلیل بحران در تولید رقم خواهد خورد. به هیچ وجه راضی به بیکاری حتی یک نفر در نیشکر نیستیم اما شرایط بسیار دشوار است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا