گوناگون

اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت تپه ششمین روز خود را پشت سر گذاشت

توقف خصوصی و تامین امنیت شغلی خواسته کارگران نیشکر هفت تپه است که ششمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند.

در جریان ششمین روز اعتصاب حضور نماینده شهرستان شوش در هفت تپه به اتفاق همراهان خود سبب اعتراض کارگران شد. نمایند گان کارگران اعتراض شدید شان را به خصوصی سازی شرکت و تفکیک زمین ها و تجزیه و تکه پاره کردن آن توسط سهامداران خصوصی اعلام داشتند. در هفته های اخیر کارفرما با ایجاد وضعیت سردرگمی در حال واگذاری بخشهای مختلف شرکت به شرکتهای مختلف خصوصی است.

در همین حال به گزارش تابناک ؛”پس از قطع مکرر برق پمپ های آب کشت و صنعت های نیشکر در ماه گذشته و خسارت ۷۰ درصدی به مزارع نیشکر در اثر بی آبی ، اکنون و در آستانه هفته دولت ، متولیان آب استان ، بار دیگر دیواری کوتاه تر از نیشکر نیافته اند و در اقدامی نادرست ، برق پمپ های آب کشت و صنعت های نیشکر را قطع کردند تا همان اندک حیات نیشکر نیز از بین برود و دیگر جانی برای مزارع نیشکر باقی نماند .

عدم توجه به بحران نیشکر ، با بیش از ۲۰ نوبت قطع برق طولانی مدت توسعه نیشکر ، میزان ضرر وارده به این شرکت را به ۹۰۰ میلیارد رسانده و عملا ناقوس بیکار شدن هزاران کارگر این شرکت را به صدا در آورده است. ”

“شاهد یک فروپاشی بزرگ در عرصه کشاورزی خوزستان هستیم که کشور را بار دیگر به یک وارد کننده بزرگ شکر تبدیل میکند و هزاران کارگر بیکار شده به دلیل از بین رفتن مزارع نیشکر ، خوزستان را به سمت اعتراضات و تجمعات کارگری سوق خواهد داد که به دلیل تعداد بیشتر ، گسترده تر…خواهد شد”.

“شرکت توسعه نیشکر به فرجامی به مراتب عظیم تر از گروه ملی بدل خواهد شد و ۲۰ هزار کارگر و ۱۰۰ هزار خوزستانی در اثر بی کفایتی و غفلت مسئولین آب استان ، بیکار خواهند شد.”

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا