ورزشی

تثبیت جایگاه ایران در روز رکوردشکنی سهراب مرادی در وزنه برداری

سهراب مرادی رکورد جهان را شکست و قهرمان وزن ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری بازی های آسیایی جاکارتا شد.

در ادامه بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ کاروان ورزشی ایران توانست دو مدال طلا و یک برنز دیگر کسب کند. سهراب مرادی رکورد وزنه‌برداری یک‌ضرب جهان در وزن ۹۴ کیلوگرم را بعد از ۱۹ سال شکست و توانست مدال طلای آسیا را کسب کند. حمیده عباسعلی و سجاد گنج‌زاده نیز در کاراته به ترتیب مدال‌های برنز و طلا را بر گردن آویختند تا کاروان ورزشی ایران با ۱۴ طلا، ۱۱ نقره و ۹ برنز در رده چهارم این رقابت‌ها بایستد.

سهراب مرادی در پایان حرکت یک ضرب دسته ۹۴ کیلوگرم بازیهای آسیایی توانست رکورد یک ضرب جهان را بعد از ۱۹ سال بشکند.

به گزارش ایسنا، رقابتهای دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری بازی های آسیایی۲۰۱۸ در حال برگزاری است و در پایان حرکت یک ضرب سهراب مرادی توانست قدرت خود را به رخ حریفان بکشد.

 ایران در این دسته دو نماینده دارد که سهراب مرادی در یک ضرب رکورد ۱۸۹ کیلوگرم را ثبت کرد و رکورد جهان و بازیهای آسیایی را شکست.

سجاد گنج‌زاده پس از کسب چهاردهمین مدال طلای کاروان ایران در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی توضیح داد: واقعا چهار سال برای این کسب مدال طلا هم خودم و هم مربیانم انتظار و سختی کشیدیم. خدا را شکر توانستم پله پله مبارزات خود را با کسب پیروزی پشت سر بگذارم و در مبارزه فینال نیز در یک مسابقه سخت طلای بازی‌های آسیایی را کسب کنم. واقعا هم باید بگویم به جز طلا مدال دیگری به من نمی‌چسبد.کاراته‌کای تیم ملی ایران گفت: مدالی جز طلای بازی‌های آسیایی به من نمی‌چسبد.

حمیده عباسعلی در هفتمین روز رقابت ها در جاکارتا پس از شکست آی بی بی اخمدوا حریف ازبکی، در نیمه نهایی به  «آیومی» نماینده نامدار ژاپن با نتیجه یک بر ٢ باخت و با برتری برابر نماینده ویتنام برنز گرفت.
بانوی کاراته ایران طلای بازیهای آسیایی اینچئون ٢٠١۴،  چهار طلا و یک نقره قهرمانی آسیا و یک نقره و طلای جهان  را در کارنامه دارد.سرمربی تیم ملی کاراته بانوان برنز حمیده عباسعلی برابر نماینده نامدار ژاپنی را ارزشمند تر از نقره ای دانست که دیگران با باخت می‌گیرند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا