گوناگون

افزایش شکاف طبقاتی در پایتخت

عدم تحقق توزیع عادلانه منابع و تفاوت نرخ توسعه‌یافتگی میان ۲۲ منطقه پایتخت سبب عمیق‌تر شدن شکاف شمال و جنوب تهران شده است.

رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران از شکاف میان مناطق شمالی و جنوبی پایتخت گلایه کرد‌. مجید فراهانی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه عدم تحقق توزیع عادلانه منابع و تفاوت نرخ توسعه‌یافتگی میان ۲۲ منطقه پایتخت سبب عمیق‌تر شدن شکاف شمال و جنوب تهران شده به گونه‌ای که منطقه ۱۷ و ۱۵ حائز رتبه ۲۱ و ۲۲ توسعه‌یافتگی در میان مناطق دیگر هستند، گفت: شورای شهر پنجم امروز در آستانه دومین سال فعالیت خود است و ما مسوول هستیم تا سرانه متوازن و متعادلی را برای مردم در بودجه پایتخت ایجاد کنیم‌.
او اظهار کرد: شهرداری تهران بر اساس ماده ۱۴۰ برنامه پنج‌ساله دوم به منظور کاهش فاصله و شکاف میان مناطق شمالی و جنوبی شهر تهران، موظف است نسبت به توزیع متعادل و عادلانه منابع درآمدی در بودجه‌های سنواتی در سطح مناطق اقدام کند تا شهر عدالت‌محور و محرومیت‌زدا تحقق یابد‌. فراهانی خاطرنشان کرد: امروز در شرایطی هستیم که فشار اقتصادی بر بدنه مستضعف جامعه نمایان شده و این در حالی است که هنوز تکالیف ماده ۱۴۰ برنامه پنج‌ساله دوم شهرداری محقق نشده است که از این بابت از مردم عذرخواهی می‌کنم و امیدواریم با اقدام به موقع شهردار تهران در بودجه تقدیمی سال ۹۸ این روند تبعیضی و تفاوت که بعضا در مناطق شتاب ایجاد کرده است، حل شود‌.
روزنامه جهان صنعت

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا