اخبار

از میان ۶۳۲ قاضی فاسد، تنها دو قاضی مشخص شد!


سخنگوی دستگاه قضایی دیروز اسامی دو قاضی فاسد در دستگاه قضایی را اعلام کرد که یک نفر از آنها مربوط به اصفهان بود و نفر دوم در استان البرز به کار قضاوت می‌پرداخت…
این درحالی است که تعداد قضات فاسد (به اعتبار گفته‌های رئیس دستگاه قضا) بیش از۶۰۰ نفر است.

روز ششم تیرماه ۹۷ اعضای برجسته دستگاه قضایی با خامنه ای دیدار کردند. در این دیدار صادق آملی لاریجانی، رئیس قوۀ قضائیه با ارایۀ گزارشی در مورد “فعالیت های” این قوه در عرصه های مختلف از جمله در زمینۀ تشدید نظارت  بر قضات و کارکنان دستگاه تحت ریاست خود، اعتراف کرد که صدها قاضی فاسد در قوۀ قضائیه تعلیق و سلب صلاحیت شده و مورد برخورد قرار گرفته اند.

آملی لاریجانی گفت:که تنها طی سال گذشته ۶٣۲ قاضی فاسد در قوۀ قضایی ایران شناسایی شده اند. به گفتۀ رئیس قوۀ قضائیه : «در روند برخورد با فساد در درون دستگاه قضایی در سال گذشته ۱۶۷ نفر از قضات تعلیق یا سلب صلاحیت شدند و با ۴۶۵ قاضی دیگر برخورد صورت گرفته است.»

با وجود آنکه رئیس دستگاه قضایی از «برخوردهای صورت گرفته» با این قضات حرف زده بود، اما محسنی اژه‌ای دیروز در کنفرانس خبری تنها نام دو تن از آنها را اعلام کرد. او دلیل نام بردن از آنها را «قطعی شدن» احکام آنها دانست.

اما رجوع به حرفهای رئیس دستگاه قضایی نشان می‌دهد که با این ۶۲۳ قاضی «برخورد» صورت گرفته و طبیعتا اگر احکامشان «قطعی» نشده بود، برخوردی هم صورت نمی‌گرفت. از همین رو نام این دو قاضی برگ کاهی است در میان انباری که حتی به تعداد انگشتان یک دست نیز نام آنها افشا نمی‌شود.
گر حکم کنند که دزد گیرند در حاکمیت ولایت فقیه هر آنکه هست گیرند!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا