بین‌المللی

تظاهرات راست‌گرایان افراطی در کمنیتس آلمان

 کشته شدن یک مرد آلمانی ۳۵ساله در یک نزاع در جشنواره شهر کمنیتس آلمان، باعث تظاهرات خشونت بار صدها تن از راست‌گرایان افراطی شد... کمنیتس در ایالت زاکس آلمان قرار دارد که در آن حزب راست‌گرای افراطی و ضدمهاجرت “آلترناتیو برای آلمان” و جنبش ضدمهاجرتی پگیدا از پایگاه محکمی برخوردارند.

به گزارش ایسنا، یک گروه راستی طرفدار باشگاه فوتبال “کائوتیک کمنیتس” از هواداران خود خواسته بود تا در اعتراض به قتل این مرد آلمانی به خیابان‌ها بروند که در نتیجه آن درگیری‌های خشونت باری در مرکز این شهر روی داد.

این گروه که حضورش در استادیوم باشگاه “کائوتیک کمنیتس” ممنوع شده است، اعلام کرده بود که می خواهد نشان بدهد که چه کسی در رأس امور شهر است.

به گفته پلیس، ۸۰۰ تن در این تظاهرات شرکت داشتند که بعضی از آنها به تعقیب و آزار اتباع خارجی می‌پرداختند. ماموران پلیس کمنیتس که غافلگیر شده بود، از شهرهای لایپزیگ و درسدن کمک خواستند.

دولت آلمان این تظاهرات را به شدت محکوم کرده است.

سخنگوی آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، گفته است: بسیج راستی‌ها برای تظاهرات و تعقیب کسانی که ظاهر یا نژاد متفاوت دارند، تلاشی است برای نفرت‌پراکنی درخیابان‌ها که اصلا قابل قبول نیست.

کمنیتس در ایالت زاکس آلمان قرار دارد که در آن حزب راست‌گرای افراطی و ضدمهاجرت “آلترناتیو برای آلمان” و جنبش ضدمهاجرتی پگیدا از پایگاه محکمی برخوردارند.

هنوز دلیل نزاعی که موجب کشته شدن این مرد آلمانی و جراحات شدید دو نفر دیگر شد، روشن نیست اما به گفته پلیس چند تن از ملیت‌های مختلف در این دعوا درگیر شدند.

درفیلم های ویدیویی که در توییتر انتشار یافته است، شعارهای راستی‌های افراطی شنیده می‌شود؛ از جمله «ما مردم این شهریم» و«این شهر ماست».

باربارا لودویگ، شهردار کمنیتس از حزب سوسیال دموکرات این تظاهرات را محکوم کرد و گفت: قرار بود جشنی آرام به یک مناسبت خاص یعنی تولد شهر داشته باشیم.شهردار کمنیتس این تظاهرات را وحشتناک خواند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا