گوناگون

تداوم اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه و گروه ملی فولاد اهواز

روز سه‌شنبه ۶ شهریورماه جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه و جمعی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات خود اقدام به برگزاری تجمعات اعتراضی کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۶ شهریورماه، کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای دهمین روز متوالی اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

گزارشات تجمع روز جاری حاکی از برخورد نیروهای امنیتی با شماری از کارگران معترض است.
این کارگران مقابل استانداری خوزستان و ساختمان سرپرستی بانک ملی ایران در اهواز تجمع کرده و با سر دادن شعارهایی نظیر “استاندار و فرماندار، بی‌عرضه و بی‌خیال”، “کشور ما دزدخونه است، توی جهان نمونه است”، “سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن” و “نه غزه نه لبنان، فقط مردم ایران” اعتراض خود را نشان می‌دادند.

یکی از کارگران معترض در گفتگو با خبرگزاری ایلنا بیان داشت”: “کارفرمای جدید توانایی مالی لازم را برای پرداخت دستمزد کارگران ندارد و طی این مدت به دلیل بی‌توجهی مسئولان، روز به روز بر مشکلات این واحد صنعتی بزرگ افزوده شده و وعده‌های مسئولان هم تاکنون راه به جایی نبرده است”.

این کارگر در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به حرف‌های روز گذشته استاندار و همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس افزود: “از مسئولان استان، کشور و دستگاه‌های امنیتی انتظار داریم در این مسئله ورود کنند و مانع از فعالیت مافیایی شوند که استاندار و همایون یوسفی عنوان کردند”.

لازم به ذکر است، روز گذشته استاندار و همایون یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی صحبت از دست‌های پشت پرده‌ای کردند که مانع از راه اندازی کارخانه می‌شوند.

این تجمع در حالی شکل گرفت که پیش از این کسری غفوری، مدیرعامل گروه ملی فولاد اهواز در گفتگو با این خبرگزاری وعده داده بود که مشکل نبود مواد اولیه تا روز ششم شهریور حل خواهد شد.

از مهم‌ترین مطالبات کارگران گروه ملی فولاد اهواز پرداخت حقوق معوقه چند ماهه و تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید این شرکت است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا