اخبار

دولت پنج بسته حمایتی تدوین کرده است

درحالیکه حسن روحانی در مجلس وجود بحران را انکار کرده است٬ معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با تأکید یادآورد شد با توجه به نوسانات ارزی، دولت پنج بسته حمایتی از” مردم “را تدوین کرده است.

بحران یا ” بروز مشکلاتی برای مردم”

محمدباقر نوبخت چهارشنبه شب پس از جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان در جمع خبرنگاران بیان داشت: با توجه به نوسانات بازار ارز و بروز مشکلاتی برای مردم، با تاکید رئیس جمهوری، پنج بسته جبرانی برای مردم در نظر گرفته ایم.

به گزارش ایرنا ؛ وی ادامه داد: یک بسته برای همه مردم است به این صورت که حداقل ۲۵ قلم کالاهای اساسی و روزمره مردم که در سبد زندگی آنان قرار دارد، با ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیارشان قرار می گیرد.
معاون رئیس جمهوری افزود: بخش دیگر به طور خاص برای اقشار آسیب پذیر جامعه است که حدود پنج دهک از جامعه را شامل می شود و این بسته حمایتی، علاوه بر آن چیزی است که شامل همه مردم خواهد شد.
وی تولیدکنندگان، پیمانکاران و کارکنان دولت را دیگر بخش هایی عنوان کرد که بسته حمایتی یادشده به آنان تعلق می گیرد و تصریح کرد: روش های اجرا و جزئیات موارد پیش گفته، در زمان مقتضی اطلاع رسانی می شود.
نوبخت در ادامه سخنانش، با بیان اینکه دولت پنج طرح برای مقابله با تحریم ها تدوین کرده و در حال اجرا دارد، افزود: بخشی مربوط به مدیریت بازار ارز است که بانک مرکزی پیگیر آن است و بخش دیگر، مربوط به هدایت نقدینگی به سمت تولید است.

وی گفت: بخش دیگر مربوط به تعادل بین منابع و مصارف است و با توجه به پیش بینی ها مبنی بر امکان بروز مشکلاتی در حوزه درآمدهای نفتی، تولید و اشتغال نیز مورد حمایت است…

بسته حمایتی؛ به نام مردم به کام بنیاد های غارتگر !

به گزارش پایگاه خبری بهار نیوز؛… رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه طبق توافق با دولت مقرر شده است در چند نوبت سبد کالا توزیع شود، گفت: این سبدها به پنج دهک پایین جامعه که حدود ۴۰ میلیون نفر می‌شوند، تعلق می‌گیرد که شامل مددجویان کمیته امداد هم می‌شود.فتاح با اشاره به دیدار چند روز پیش خود با رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: ایشان فرمودند که گزارش فعالیت‌های کمیته امداد به دستشان می‌رسد و هیچ‌گونه نگرانی از طرف این نهاد ندارند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا