فرهنگی

جمع‌آوری یک نشریه دانشجویی دانشگاه تهران

طی روز هشتم مرداد که مراسم روزی با دانشگاه تهران برگزار شد، نشریه دانشجویی «ویرگول» به صاحب امتیازی شورای صنفی دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران دو بار جمع‌آوری شد…

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، یکی از شاهدان ماجرا به خبرنگار انصاف نیوز گفت: “این نشریه که ویژه‌نامه‌ای به مناسبت روزی با دانشگاه تهران منتشر کرده بود یک بار توسط معاون فرهنگی دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران و بار دیگر توسط ماموران حراست دانشگاه تهران در پردیس مرکزی جمع شد”.

پس از پیگیری شورای صنفی این دانشکده نشریه پس گرفته شد اما معاون فرهنگی این دانشکده گفته بود که برای انتشار این نشریه باید مجوز می‌گرفتید و پس از آن این اتفاق همان روز دوباره تکرار شد.

وقتی که سردبیر این نشریه اقدام به توزیع نشریه در بین بازدیدکنندگان پردیس مرکزی دانشگاه تهران کرد ماموران حراست دانشگاه تهران نشریه را ضبط کردند و حتی کارت دانشجویی سردبیر نشریه‌ را جمع کردند که همان موقع کارت او را بازگردانند اما نشریه را برنگرداندند.

این در حالی است که براساس تبصره ۵ دستور العمل نشریات دانشگاهی، نشریه‌ها در محدوده‌ی دانشگاه می‌توانند نشریه را توزیع کنند و نیاز به مجوز مجدد نیست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا