گوناگون

پارلمان اصلاحات سهمیه بندی شد

 بنا بر پیشنهادی که شده است، پارلمان اصلاحات ۶۰۰ نفر عضو دارد که ۲۹۰ نفر از آنها متناظر با نمایندگان مجلس است؛ یعنی از حوزه‌های موجود به تعدادی که نماینده دارد اصلاح‌طلبانی انتخاب می‌شوند و وارد پارلمان اصلاحات می‌شوند.

علی‌محمد نمازی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران اظهار داشت: بحث پارلمان اصلاحات مدت زمان زیادی است که مطرح شده و توسط آقایان کواکبیان، کمالی و چند تن از دبیران کل احزاب، پیگیری می‌شود.

به گزارش تابناک، راجع به پارلمان اصلاحات در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مفصل صحبت و در نهایت راجع به آن رأی‌گیری شد و رأی هم آورد که پارلمان اصلاحات تشکیل شود و جای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را بگیرد. بنا بر پیشنهادی که شده است، پارلمان اصلاحات ۶۰۰ نفر عضو دارد که ۲۹۰ نفر از آنها متناظر با نمایندگان مجلس است؛ یعنی از حوزه‌های موجود به تعدادی که نماینده دارد اصلاح‌طلبانی انتخاب می‌شوند و وارد پارلمان اصلاحات می‌شوند. بخشی از این ۶۰۰ نفر سهمیه احزاب گوناگون هستند و بخش دیگر چهره‌های حقیقی شامل وزرا، استانداران و سایر مسئولان عالی رتبه ادوار گوناگون هستند و سهمی هم خود آقای خاتمی دارند. این پارلمان نقش مقطعی دارد و بیشتر با کارویژه انتخابات تشکیل جلسه خواهد داد و لیست‌های انتخاباتی را این پارلمان خواهد بست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا