ورزشی

تیم ملی والیبال بیستمین مدال طلای ایران را به ارمغان آورد

در آخرین روز بازی‌های آسیایی جاکارتا، دیروز ورزش‌های تیمی ایران صاحب یک طلا، یک نقره و یک برنز شدند. بر این اساس ملی‌پوشان والیبال کشورمان موفق شدند در بازی فینال طی سه ست پیاپی کره‌جنوبی را شکست بدهند و بر بام قاره کهن بایستند.

تیم ملی ایران در این بازی با نتایج ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۱ مقابل حریف به پیروزی دست یافت تا دومین قهرمانی پیاپی‌اش را در بازی‌های آسیایی جشن بگیرد. این بیستمین و آخرین طلای کاروان ورزشی کشورمان بود که به دست والیبالیست‌ها به ارمغان آمد. همزمان با این بازی اما تیم ملی بسکتبال کشورمان در مسابقه فینال به مصاف چین رفت و و با نتیجه ۸۴ بر ۷۲ مغلوب شد تا به مدال نقره دست پیدا کند. بسکتبال کشورمان در دوره قبلی بازی‌های آسیایی هم به مقام نایب قهرمانی رسیده بود. دیروز اما واترپلوی ایران هم یک برنز باارزش به دست آورد.

به گزارش دنیای اقتصاد، بر این اساس، تیم کشورمان در دیدار رده‌بندی به مصاف چین رفت و با شکست این حریف در ضربات پنالتی صاحب مدال برنز شد. این بازی در وقت عادی و اضافه با تساوی ۸ بر ۸ خاتمه یافت، اما ملی‌پوشان ایران در ضربات پنالتی موفق‌تر ظاهر شدند و با برتری ۸ بر ۷ به مدال برنز رسیدند تا واترپلوی ایران پس از ۴۴ سال صاحب مدال در این بازی‌ها شود. به این ترتیب کاروان ورزش کشورمان با کسب ۲۰ طلا، ۲۰ نقره و ۲۲ برنز به کار خودش در بازی‌های آسیایی پایان داد و بعد از چین، ژاپن، کره‌جنوبی، اندونزی و ازبکستان روی پله ششم جدول توزیع مدال‌ها ایستاد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا