گوناگون

انفجار انبار تسلیحات در نزدیکی دمشق

تلویزیون رسمی و نیز خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام داشتند ؛ انفجار انبار تسلیحات در نزدیکی فرودگاه دمشق به دلیل اتصال برق بوده است.

به گزارش یورو نیوز؛ رسانه های سوریه روز یکشنبه انفجارهای متعدد در یک پایگاه نظامی این کشور در نزدیکی دمشق را تایید و منشا آنرا وقوع حادثه در یک انبار مهمات اعلام کردند.دقایقی پس از انفجارهای صورت گرفته در بامداد روز یکشنبه، خبرگزاری رسمی سانا، به نقل از یک منبع نظامی سوریه هدف قرار گرفتن فرودگاه المزه توسط اسرائیل را تکذیب کرد.

این منبع در ادامه تصریح کرد: «حادثه ناشی از وقوع انفجار در انبار مهماتی در نزدیکی فرودگاه بوده که بر اثر اختلال فنی در سیستم برق رسانی بوجود آمده است.»

ایسنا نیز گزارش داده است؛شاهدان عینی نیز در نیمه‌های شب گذشته از شنیده شدن صدای انفجارهای مهیبی در اطراف فرودگاه نظامی المزه در غرب دمشق و نیز مرکز پژوهش‌های علمی الجمرایا و بلند شدن دود از فرودگاه خبر داده بودند.

روزنامه الوطن سوریه در توییتر نوشته بود، دو انفجار عظیم منطقه المزه در دمشق را لرزاند.

یک ساکن محله المزه در هم‌جواری فرودگاه المزه در این باره گفت، صدای ده‌ها انفجار که منبعش فرودگاه بود، شنیده شد و دود غلیظی برای نیم ساعت از فرودگاه به هوا برخاست و خودروهای امداد و آمبولانس و آتش‌نشان‌ها به سمت فرودگاه حرکت کردند.

ساکنان محلی احتمال می‌دادند، انبارهای تسلیحاتی داخل فرودگاه در معرض حمله قرار گرفته باشد.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که وابسته به مخالفان سوری است، مدعی شده بود، فرودگاه در معرض حمله موشکی اسرائیل قرار گرفته اما اسرائیل هنوز هیچ واکنشی به این اظهار نظر نداشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا