جوانان

تودهنی«کروبی» به «خامنه ای» از حصر

کروبی خطاب به مجلس خبرگان: از رهبر بپرسید، چرا کشور را به اینجا رسانده است. در این نامه که توسط سحام نیوز٬ وب سایت نزدیک به کروبی منتشر شده٬ آمده است که به جای مدح و ستایش از علی خامنه‌ای، «درباره سیاست‌های سه دهه کشور از او توضیح بخواهند که چرا کشور را به اینجا رسانده است.»…

مهدی کروبی در نامه‌ای به اعضای مجلس خبرگان رهبری از آنها خواسته است، با انجام وظایف قانونی و شرعی خود و با استفاده از ابزار سوال و نظارت بر رهبری، به اوضاع اسفبار کنونی کشور رسیدگی کنند.

به گزارش سحام‌نیوز، مهدی کروبی در این نامه از اعضای مجلس خبرگان خواسته به جای مدح و ستایش رهبری، درباره سیاست‌های سه دهه کشور از او توضیح بخواهند که چرا کشور را به اینجا رسانده است .

رئیس مجلس ششم در بخش دیگری از این نامه می‌نویسد: «خبرگان اگر خبرگان باشد باید از وضعیت اسف‌بار دستگاه قضا از رهبری سوال کند که با این احکام سیاسی روی محاکم رژیم پهلوی را سفید کرده است.»

مهدی کروبی در این نامه درخواست کرده است، از رهبری نسبت به ورود سپاه، بسیج و نیروی انتظامی به بانک‌داری و فروش نفت نیز سوال شود.

او با تاکید بر اینکه در حال حاضر مجلسی زنده و پویا نداریم تا در مقابل کوتاهی، ضعف‌ها و یا فساد احتمالی برخی از اعضای دولت و یا نهادهای ناقض قانون قرار گیرد؛ ادامه داد: «همانطور که رییس‌ جمهوری و وزراء در مقابل مجلس پاسخگو و قابل استیضاح و عزلند، رهبری که بالاترین مقام سیاسی کشور است و تصمیمات این مقام بیشترین تأثیر را بر سرنوشت مردم و کشور دارد باید در قبال تصمیمات، سیاست‌های اتخاذی و عملکرد زیر مجموعه‌اش پاسخگو باشد.»

به گفته دبیر کل حزب اعتماد ملی «خبرگان اگر خبرگان» باشد باید گزارشی جامع از نظارت خود بر رهبر و نهادهای زیر مجموعه وی که دامنه ناتمام آن تمامی ابعاد کشور را در بر گرفته ارائه کند.

مهدی کروبی در ادامه نوشت: «صریحاً می‌گویم با این شیوه مدیریت، کشور به دوران پیش از مشروطه یعنی به زمان قاجار برگشته است.» او تاکید کرد که فقدان نظارت موثر خبرگان بر رهبری و نهادهای زیر نظر این مقام از جمله شورای نگهبان، سپاه پاسداران، بسیج، قوه قضائیه، صدا و سیما، و بنیادها و نهادهای اقتصادی در سه دهه گذشته خسارات جبران ناپذیری به کشور و مردم وارد کرده است.

رییس مجلس ششم در بخش دیگری از این نامه برخی از سوالاتی که طرح آن وظیفه ذاتی مجلس خبرگان است را مطرح کرد از جمله:

چرا از رهبری نسبت به ورود سپاه، بسیج و نیروی انتظامی به بانک‌داری، فروش نفت و … پرسش نمی‌کنید؟

چرا از دخالت‌های فرماندهان سپاه بر امور سیاسی و اقتصادی کشور و یا تعیین مرزهای دیپلماسی که مغایر قانون اساسی و فرمان امام است پرسش نمی‌کنید؟

چرا از دخالت‌های دستوری برخی از ائمه‌ جمعه در امور جاری کشور پرسش نمی‌کنید؟

چرا از مجازات خودسر و غیرقانونی ۸ ساله دکتر زهرا رهنورد بانویی قرآن پژوه که آثار علمی‌اش پیش از انقلاب نیز مطرح بوده نمی‌پرسید؟

مهدی کروبی با تاکید بر اینکه احکام قوه قضاییه «روی محاکم نظامی رژیم منحوس پهلوی را سفید کرده است.» خطاب به اعضای مجلس خبرگان نوشت: «از وضعیت اسف‌بار دستگاه قضا از رهبری پرسش کنید. دستگاهی که سلامت هر نظامی مرهون سلامت آن است.»

به نوشته کروبی، قوه قضائیه امروز به جای انجام آن وظائف مهم و خطیر، خود به محور ظلم و تعدی به مردم تبدیل گردیده است.

او افزود: «احکام ننگین چند شعبه خاص علیه روزنامه‌نگاران، فعالان سیاسی، حقوق بشری و محیط زیستی، دانشجویان، معلمان، کارگران و زنان را مطالعه کنید تا ببینید این احکام صرفاً سیاسی روی محاکم نظامی رژیم منحوس پهلوی را سفید کرده است.»

ناکامی خامنه ای در پروژه تواب سازی

اعتراف خامنه ای به ناکامی در پروژه تواب سازی موسوی و کروبی

سحام نیوز مطلع شده که اخیرا نوه خمینی به دیدار خامنه ای رفته است. در این دیدار، حسن خمینی با اشاره به حصر موسوی و کروبی، آزادی آنان را گامی در جهت رفع شکاف سیاسی دانسته است. اما خامنه ای با این دیدگاه مخالفت کرده و گفته که محصورین، همچنان بر دیدگاه خود در پیش از حصر پافشاری می کنند و آزادی آنان منجر به بروز ناآرامی های مشابهی خواهد شد.

به گفته این منبع، این اظهار نظر رهبر جمهوری اسلامی نشان می دهد که نه تنها وی با رفع حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد مخالف است، بلکه اظهارات برخی مقامات نسبت به مسئول بودن شورای عالی امنیت در موضوع حصر را به کلی رد می کند.

بر این اساس می توان گفت که نه تنها علی شمخانی، دبیر شورای امنیت گامی در جهت رفع حصر بر نخواهد داشت،‌ بلکه در این موضوع، کاملا تحت تاثیر و امر خامنه ای عمل می کند.

اگر چه رسانه های حکومتی و چهره های نزدیک به رهبر تلاش می کنند که آمر حصر را به غیر از وی نسبت دهند، اما این امر محرز شده که حصر و رفع آن با نظر و دستور شخص رهبر صورت گرفته و خواهد گرفت.

تعیین کننده روند حصر، عزرائیل است

مهدی کروبی در نامه‌ای سرگشاده ضمن ابراز ناامیدی از رفع حصر، گفته است ظاهرا بر این خودسری و بی‌قانونی، پایانی نیست و به نظر می‌رسد تعیین کننده روند حصر، حضرت عزرائیل است.

به گزارش رادیو فرانسه، مهدی کروبی، نامزد معترض به نتایج انتخابات بحث‌برانگیز ۱۳۸۸، می‌گوید: “هشت سال است که از حصر غیرقانونی و بی‌ضابطه می‌گذرد و ظاهرا پایانی هم بر این خودسری نیست و کسی هم خود را در قبال آن پاسخگو نمی‌داند. با این روند به نظر می‌رسد ملک‌الموت حضرت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد بدین روی که یا ما زودتر می‌رویم و یا آن دیگری”.

رهبر جمهوری اسلامی، یا آنطور که مهدی کروبی گفته “آن دیگری”؛ آمر ۸ سال حصر غیرقانونی و غیر شرعی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد است.

شرط رهبر برای رفع حصر موسوی و کروبی

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران در گفت‌وگویی که به تازگی با حجت الاسلام ذوالنور (از مهره های خامنه ای) داشته نظر وی را درباره رفع حصر سران فتنه که اخیرا از سوی برخی نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس دنبال می‌شود را جویا شده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره سران فتنه معتقد است: در چند وقت گذشته ندیده‌ام که سران فتنه از گذشته خود به صورت علنی اظهار ندامت کنند و تا زمانی که این اتفاق رخ نداده، باید حصر ادامه پیدا کند.

حجت الاسلام ذوالنور با بیان اینکه ممکن است در پشت پرده سران فتنه اظهاراتی داشته یا اظهار ندامت کرده باشند، ادامه داد: گناه علنی، عمومی و اجتماعی سران فتنه نیاز به توبه علنی دارد که این اتفاق هنوز نیفتاده است.

رفع حصر موسوی و کروبی هرگز اتفاق نخواهد افتاد

رییس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی که اخیراً از ۱۴ ساعت مذاکره خود با کروبی در طول حصر خبر داده بود گفته با استدلال سه‌گانه‌ای که دارد عملا معتقد است رفع حصر آنها هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

آخوند مجتبی ذوالنور در گفتگو با ایلنا گفته: اگر محاکمه‌ای اتفاق بیافتد، کمتر از اعدام در انتظار سران محترم فتنه نیست و اگر چنین اتفاقی بیافتد، یقینناً به نفع آن‌ها نخواهد بود و چون رسانه‌های دنیا در اختیار ما نیست. بنابر این در چنین فضای نابرابری که در فضای مجازی داریم، قاتل را جای قربانی خواهند نشاند. بنابر این جمهوری اسلامی تدبیر و عقل دارد و در بین دو شرایط، شرایطی را انتخاب می‌کند که ضرری کمتر برایش به همراه داشته باشد. همین است که در حصر هستند و حصر این افراد نیز با نظر شورای‌عالی امنیت ملی است.

این اظهارات در حالی بیان می شود که اخیرا پس از افشای قتل یک استاد دانشگاه و فعال محیط زیست در زندان، برخی از نمایندگان از جمله علی مطهری با هدف آرام کردن مردم، وعده داده بودند که موسوی و کروبی تا پیش از عید رفع حصر خواهند شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا