حقوق بشر

رضا خندان همسر نسرین ستوده بازداشت شد

صبح امروز سه‌شنبه ۱۳ شهریورماه ۹۷ رضا خندان همسر نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی بازداشت شد.

خبرگزاری هرانا – رضا خندان همسر نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین صبح امروز توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز سه‌شنبه ۱۳ شهریورماه ۹۷ رضا خندان همسر نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی بازداشت شد.

این بازداشت در پی احضار تلفنی روز گذشته صورت گرفته و آقای خندان گفته بود به دلیل غیرقانونی بودن احضار تلفنی به اداره اطلاعات نمی‌رود و تهدید به بازداشت شده بود.

محمد نجفی وکیل دادگستری طی یادداشتی از بازداشت رضا خندان خبر داده است.رضا خندان روز گذشته در یادداشتی نوشت: “شخصی امروز با موبایل‌ام تماس گرفت و گفت که از وزارت اطلاعات تماس می‌گیرد. او گفت فردا به آنجا بروم. از آنجا که هیچ شخص و نهاد دیگری غیر از مقام قضایی آن هم کتبا و با ذکر دلایل و اتهامات، حق ندارد افراد را تحت تعقیب قرار دهد؛ حدود قانونی را به ایشان یادآور شدم. متاسفانه در پاسخ به اعتراض من گفت: پس دستگیر می‌شوی”.

هرانا روز شنبه ۲۷ مردادماه در گزارشی از بازرسی منزل رضا خندان، محمدرضا (داوود) فرهادپور، ژیلا کرم‌زاده مکوندی و خواهر آقای خندان توسط نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات خبر داده بود.

محمدرضا (داوود) فرهادپور و ژیلا کرم‌زاده مکوندی نیز روز گذشته در پی احضار توسط وزارت اطلاعات در دفتر پیگیری این نهاد مورد بازجویی قرار گرفته و بعد از انتقال به دادسرای اوین توسط بازپرس شعبه ۷ این دادسرا تفهیم اتهام شدند.

آقای فرهادپور طی یادداشتی ضمن تائید این خبر از روبرو شدن و ملاقات اتفاقی فرهاد میثمی در راهروی دادسرای اوین خبر داد.

فرهاد میثمی پیشتر در تاریخ ۹ مردادماه در کتابخانه شخصی بازداشت شد و از روز دهم مردادماه دست به اعتصاب غذا زده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا