گوناگون

حمله شدید کیهان خامنه ای به نمایندگان منتقد

روزنامه کیهان در پاسخ به نطق پروانه سلحشوری و غلامرضا حیدری: هر لجنی که از دهانشان بیرون آمد به چهره نظام پاشیدند.با اینکه نظارت استصوابی بود، این اجق وجق‌ها وارد مجلس شدند، اگر نبود چه می‌شد؟…

این منبع نوشت: مگر حرف‌های این دو نفر دقیقا همان مزخرفاتی نیست که اسرائیل و آمریکا و آل سعود علیه ایران اسلامی بر زبان دارند؟!

این روزنامه در پاسخ به اظهارات اخیر پروانه سلحشوری، نماینده تهران درباره “نظارت استصوابی” نوشته است: با این که نظارت استصوابی بود، بعضی از این اجق وجق‌ها وارد مجلس شدند، حالا ببین اگر نبود چی می‌شد؟

میهان خامنه ای در ادامه نوشت: یارو‌ وارد یک نمایشگاه نقاشی شده بود، جلوی یک تابلو ایستاد و به مدیر نمایشگاه گفت؛ خجالت نمی‌کشید این تابلوی مزخرف را به نمایش گذاشته‌اید؟ مدیر گفت؛ تابلو نیست آیینه است!

حمله کم سابقه به خامنه ای و پاسخ دلواپسان

گزارش روز سه شنبه: برخی نمایندگان مجلس ولایت امروز از وضعیت معیشتی مردم که هر روز سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود ابراز نگرانی کردند و هشدار دادند بترسید که دست خدا از آستین مردم بیرون بیاید و یقه ما را بگیرد. آنها سلطه سپاه پاسداران بر اقتصاد کشور را از جمله عوامل این وضعیت بحرانی دانستند و خواستار بازگشت آنها به پادگان ها شدند.

از جمله غلامرضا حیدری گفت: به‌ هوش باشیم، به‌ هوش باشیم، باندهای مافیایی پشت صحنه مؤسسات مالی، قاچاق کالا، بدهکاران بزرگ مالی، بازار شدیدا آشفته ارز و سکه، خفه کردن در استخر، ناگهان کلیت نظام را به خفگی نکشاند.

پروانه سلحشوری نیز مسئولان نظام را خطاب قرار داد و گفت‎: امروز در شرایطی به سر می‎بریم که از نظر اقتصاد ملی، پول ایران از بی‎ارزش‎ترین واحدهای پول دنیا است. گرانی، رانت، احتکار و فساد بیداد می‎کند و از نظر اجتماعی، بیکاری، فقر، فحشا و نبود آزادی‌های اجتماعی ازجمله بازداشت فعالان مدنی و صنفی به‌طور روزمره مشاهده می‌شود.

او در ادامه بطور تلویحی شخص خامنه‌ای و سیاستهای او را مسبب این وضعیت دانست و گفت: به خدا پناه می‌برم و خطابم را مقام معظم رهبری قرار می‌دهم، زیرا اعتقاد دارم تنها راه برون‌رفت از ابرچالش‌های فعلی، ورود رهبری برای نجات کشور است.

واکنش دلواپسان خامنه ای

مهدی کوچک زاده، نماینده سابق مجلس و عضو جبهه پایداری در صفحه اینستاگرام خود کاریکاتوری از سلحشوری منتشر کرده و در پیوست آن نوشته‎ است: «خامباجی: می‌خواستم از نهاد‌های نظامی و شبه‌نظامی و حضور همه‌جانبه آن‌ها در امور کشور انتقاد کنم، ولی مگر می‌شود به گروهی که سه گانه قدرت، ثروت و نیروی نظامی را با هم دارند، اعتراض کرد، نهاد‌های نظامی به پادگان‌ها برگشته و به وظایف ذاتی خود بپردازند تا اقتصاد و فرهنگ سامان بگیرد; من‌: خامباجی به خانه‌ات برگرد و اگر توفیق یافتی دو رکعت نماز برای عاقبت بخیری خودت و شوهرت بخوان قول میدم اندکی از مشکلات مردم کم شود! شوهر ایشون رد صلاحیت شد سر از معاونت وزارت صنایع درآورد خودشو تو لیست امید تکرار کردن اونوقت به نظامیان شریف کشور ایراد می‌گیره.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا