گوناگون

خامنه‌ای:شرایط کشور حساس است ، در بیان مشکلات مبالغه نکنید

رهبر جمهوری اسلامی پنج‌شنبه ۱۵ شهریور، پس از پنجمین اجلاس مجلس خبرگان در دوره جدید که با موضوع «بررسی مطالبات رهبری در بهبود اوضاع اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم» تشکیل شده بود،….

خامنه ای امروز در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان، مهم‌ترین وظیفه‌ کارگزاران حکومتی را در شرایط خطیر کنونی، پرهیز از ایجاد فضای یأس و ناامیدی و احساس بن‌بست دانست و گفت: بدخواهان ملت ایران به موازات جنگ اقتصادی، جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی را نیز در دستور کار خود قرار داده‌اند.

خامنه ای گفت: هداف این جنگ رسانه ای، ایجاد اضطراب، یأس، ناامیدی و احساس بن بست و بدبین کردن مردم نسبت به دستگاههای مسئول و همچنین بیشتر و بزرگ‌تر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن جامعه است.

خامنه ای افزود: با وجود فضاسازی بدخواهان، انقلاب و کشور در حال پیشرفت است، ولی اگر آحاد مردم بویژه نخبگان، نسبت به شرایط و جایگاه نظام غفلت کنند، قطعاً ضربه خواهیم خورد.

ناظران می گویند: از هم‌ پاشیدگی شیرازه اقتصادی کشور که خود را در افزایش تصاعدی و ساعت به ساعت نرخ ارز و سکه نشان می‌دهد، و چشم‌انداز اعتراضات مردم محروم و غارت‌ شده، سران حکومت را سخت هراسان و سرآسیمه کرده است.

سعید لیلاز، روزنامه نگار و تحلیل گر مسائل اقتصادی در ایران گفته: مقامات آمریکایی دارند اقتصاد و مسئولان و دولتمردان جمهوری اسلامی را روی انگشت می چرخانند و ما را مسخره می کنند.

این در حالیست که رئیس جمهور آمریکا پیش تر گفته بود رژیم ایران با خطر فروپاشی روبروست

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با بلومبرگ گفت: رژیم ایران ممکن است به‌ خاطر سیاستهای دولت او دچار فروپاشی شود.

وی گفت: وقتی که من اینجا آمدم (کاخ سفید)، سوال این بود که آنها چه زمانی خاورمیانه را در تسلط خود میگیرند، اما اکنون سوال این است که آیا آنها جان سالم بدر خواهند برد. تفاوت زیادی از یک سال و نیم پیش تاکنون صورت گرفته است.

اشپیگل و راشاتودی: براندازی حکومت ایران

مجله آلمانی اشپیگل در سرمقاله خود در باره طرح آمریکا برای براندازی حکومت ایران نوشت: در اوایل نوامبر ترامپ قصد دارد دور دوم تحریم‌های سخت‌تر را اجرا کند. این تحریم‌ها صادرات نفت ایران را غیرممکن می‌کند. کاخ سفید می‌خواهد با این کار خط حیات اقتصاد رژیم ایران را قطع کند.

به گفته ناظران، دولت ترامپ برای خشکاندن همه منابع درآمد رژیم ایران، به ویژه در مورد فروش نفت، تصمیم بسیار قاطع دارد.

از سوی دیگر یک رسانه روسی با اشاره به اقدام جدید آمریکا علیه رژیم ایران نوشت که تشکیل “گروه اقدام ایران” جدیدترین طرح آمریکا برای سرنگونی حکومت ایران است.

“ایگور پانکراتنکو” تحلیلگر مسائل خاورمیانه و از مدیران مرکز برآوردها و پیش بینی های استراتژیک به راشاتودی گفت: به سادگی می توان گفت که “گروه اقدام ایران”، ادامه استراتژی سرنگونی حکومت ایران است.

گزارش صدا وسیمای جمهوری اسلامی: وزیر امور خارجه آمریکا در آستانه سالگرد کودتای ۲۸ مرداد از تشکیل دفتر ”گروه اقدام ایران” در وزارت خارجه آمریکا خبر داد. پمپئو گفت: من لازم است که اعلام کنم که برایان هوک هدایت ”گروه اقدام ایران” را برعهده خواهد داشت. او نماینده ویژه آمریکا در امور ایران خواهد بود. وزیر امور خارجه آمریکا افزود: از زمان تصمیم رئیس جمهور ترامپ برای خروج از توافق اتمی، برایان نقش مهمی در رابطه با تضمین سیاست حداکثر فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر ایران ایفا کرد. ما می توانیم بر وی و تیم تحت رهبری وی اعتماد و تکیه کنیم تا تلاش های خود برای مقابله با اقدامات مخرب ایران، حمایت از صداهای مخالف در ایران و هماهنگ کردن اقدامات بین المللی ضد این کشور به کار ببندیم و هدایت کنیم. قابل ذکر است؛ برایان هاوک از سال ۲۰۱۷، به عنوان مدیر برنامه ریزی سیاست و مشاور ارشد سیاسی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا خدمت می کند. هوک در دوران حکومت جورج جرج دبلیو بوش به عنوان معاون وزیر امور خارجه امور امور بین الملل کار می کرد؛ هوک تجربه کار با جان بولتون را نیز دارد. او به عنوان مشاور ارشد بولتون در زمان نمایندگی او در سازمان ملل در دوران بوش موضوع تحریم‌ها علیه ایران را هدایت می‌کرد.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا