گوناگون

امام جمعه موقت تهران: می گویند نظام در حال سقوط است

امامی کاشانی دیروز در نماز جمعه تهران گفت: جنگ رسانه‌ای یکی از چیزهایی ست که دشمن به‌وجود آورده برای این‌که در مردم اضطراب و التهاب ایجاد کند و مردم را از نظام جدا کند…

امامی کاشانی: ذلت فرعون مصر به دلیل مطرح شدن مفاهیم قرآن است
وی گفت: ترامپ خبیث در صحبتهایش می‌گوید جمهوری اسلامی در حال سقوط است؛ ببینید دشمن چقدر برنامه‌ریزی می‌کند. این جنگ رسانه‌ای است. نظام جمهوری اسلامی غریب است، دنیا علیه آن قیام کرده است.

اکثر کشورها به خون ما تشنه‌اند.

در میان صد و خورده‌ای از کشور‌های جهان کمتر از انگشتان یک دست دوست واقعی داریم. اکثریتشان به خون ما تشنه هستند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی در هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید اظهار کرد: باید همانند دوران دفاع مقدس مردم در مقابل دشمنان بسیج شوند.

وی افزود: نمی‌خواهم سیاه‌نمایی کنم، اما در میان صد و خورده‌ای از کشور‌های جهان کمتر از انگشتان یک دست دوست واقعی داریم. در بهترین حالت نسبت به ما بی‌تفاوت هستند. ممکن است به زبان نرم با ما صحبت کنند، اما تجربه نشان داده که با ما دشمن هستند. اکثریتشان به خون ما تشنه‌اند.

قصد آمریکا براندازی جمهوری اسلامی است

خبرگزاری روسی اسپوتنیک در یادداشتی تحلیلی به بررسی رفتار آمریکا علیه رژیم ایران پرداخت و نوشت: آمریکایی‌ها مدعی هستند که به هیچ وجه دنبال سرنگونی نظام ایران نیستند اما از میان حرف تا عمل آمریکایی‌ها زمین تا آسمان فاصله است.

آمریکایی ها مدعی هستند «گروه اقدام علیه ایران» را برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی تشکیل داده اند و هدف آنها نه بر اندازی نظام است و نه حمله نظامی. اروپایی ها هم تلاش می کنند خود را کلا طرفدار بقای نظام در ایران نشان دهند. اما از حرف تا عمل آمریکایی ها و اروپایی ها زمین تا آسمان فاصله است.

اگر آمریکایی ها و اروپایی ها اعتراف کنند که تلاش دارند نظام جمهوری اسلامی در ایران را سرنگون کنند قطعا در مجامع بین المللی محکوم می باشند و حکومت ایران می تواند در محاکم بین المللی بر علیه آنها اقامه دعوی کند، اگرچه اینها برای محاکم بین المللی هم پشیزی ارزش قایل نمی باشند اما در آن صورت دیگر چیزی به نام گفتگو میان جمهوری اسلامی و این کشورها منطقی به نظر نمی آید.

خبرنگار آژانس اسپوتنیک این موضوع را در مصاحبه با دکتر فواد ایزدی استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران مطرح کرد.

اسپوتنیک: هدف نهایی تشکیل “گروه اقدام ایران” چیست؟

فواد ایزدی: هدف نهایی این سیاست، تغییر حکومت ایران است. این دقیقا همان چیزی است که آنها می خواهند در ایران انجام دهند. اگر آنها واقعا علاقه مند به تغییر رفتار نظام باشند، باید با جمهوری اسلامی مذاکره کنند. اما آنها به تغییر رفتار و مذاکره با آن علاقه ای ندارد.

وی افزود: وزیر خارجه آمریکا ۱۲ درخواست برای عقد معامله جدید آمریکا با جمهوری اسلامی را اعلام کرد. این تقاضا ها به گونه ای تهیه شده که نظام نمی تواند آنها را بپذیرد. من تجزیه و تحلیل این درخواست ها انجام شده توسط یک کارشناس آمریکایی در امور ایران را خواندم؛ خواسته های پومپئو، او را به یاد تقاضای اولتیماتومی که توسط اتریش- مجارستان به صربستان در سال ۱۹۱۴ داده شده بود، انداخت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا