گوناگون

حمله موشکی به مواضع کردهای ایران؛ دستکم ۹ نفرکشته شد

رسانه های کرد گزارش دادند دستکم ۹ نفر در نتیجه حمله موشکی به دفتر فرماندهی حزب دموکرات کردستان ایران در عراق کشته شده اند.

همزمان با اعدام سه زندانی سیاسی کرد، جمهوری اسلامی مقرهای دو حزب دموکرات کردستان ایران و حزب دموکرات کردستان در عراق را هدف حمله ی موشکی قرار داده است. چندین نفر در این حمله کشته شده اند.

به گزارش رسانه های حکومت اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شش فروند موشک زمین به زمین، مقر این دو حزب را هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از اعضای این گروه‌ ها شد.

سپاه مدعی شده این حملات را در واکنش به تحرکات «گروه‌های تروریستی تجزیه طلب و حملات به مرزبانان کشورمان که به شهادت شماری از ایشان منجر شده بود»، صورت داده است. بنابه اطلاعیه سپاه مقرهای مورد حمله در نزدیکی شهر کویه واقع در ۲۰۰ کیلومتری مرز ایران قرار داشته اند.

کردستان ۲۴ با بیان اینکه این حمله چند کشته و زخمی بر جا گذاشته است، نوشت که یک مسئول دیگر گفته که پنج نفر کشته و بیش از ۳۵ نفر مجروح شده‌اند. اما برخی منابع دیگر تعداد کشته‌ها را ۱۱ نفر ذکر کرده‌اند. طبق این گزارش، «مصطفی مولودی» دبیر کل ‌و «خالد عزیزی» دبیر کل پیشین حزب دمکرات در میان مجروحان هستند.

از سوی دیگر سایت تابناک نوشت: سپاه پاسداران با شش فروند موشک زمین به زمین، مقر حزب دموکرات کردستان را هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از اعضای این گروه‌ها از جمله سرکردگان آنها شد.

این منبع نوشت: نیروهای سپاه پاسداران از بامداد امروز شنبه (۱۷ شهریور)، مواضع نظامی گروهک تروریستی حزب دموکرات کردستان ایران و گروه تروریستی حزب دموکرات را در نزدیکی شهر کویه واقع در ۲۰۰ کیلومتری مرز ایران هدف قرار دادهاند و موشک‌های شلیک شده به این مواضع نیز در امتداد این حملات بوده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا