احزاب و شخصیت‌ها

دو اقدام جنایتکارانه جمهوری اسلامی

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) اعدام سه هموطن کرد، زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی و حمله موشکی به مقر احزاب کردی ایرانی و کشتار اعضاء کمیته مرکزی و کادرها و خانواده آن ها را محکوم می کند

اعدام سه هموطن کرد و حمله موشکی به مقر احزاب کردی را محکوم می کنیم!

جمهوری اسلامی در یک روز به دو  اقدام جنایت کارانه علیه همو طنان کرد دست زد. صبح امروز سه زندانی سیاسی به نام های زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی به دست جلادان جمهوری اسلامی اعدام شدند. زانیار مرادی و لقمان مرادی به اتهام «محاربه و قتل پسر امام جمعه مریوان» به اعدام محکوم شده بودند.  رامین حسین‌پناهی به اتهام عضویت در «حزب کومله» و شورش مسلحانه علیه رزیم ایران، بازداشت و در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به اعدام محکوم شد. در جمهوری اسلامی ارگان های امنیتی برای زندانیان سیاسی پرونده سازی می کنند، پرونده های ساختگی را تحویل قوه قضائیه می دهند و قوه قضائیه هم آن ها را در دادگاه های دربسته محاکمه و به حبس سنگین و یا اعدام محکوم می کند. در چند دهه حاکمیت جمهوی اسلامی، بارها پرونده سازی ارگان های امنیتی برملا شده است.

دومین اقدام جنایتکارانه جمهوری اسلامی حمله موشکی به مقر حزب دموکرات کردستان (حدک) و حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا) است که صبح امروز انجام گرفت. به گفته آسو حسن زاده سخنگوی حدک در این حمله ۱۵ نفر از جمله تعدادی از اعضای کمیته مرکزی کشته شدند. مصطفی مولودی و خالد عزیزی، دبیرکل و دبیرکل سابق حزب و سایر اعضای هیات سیاسی و نزدیک به ۴۰ نفر دیگر زخمی شدند. به گفته وی حمله موشکی در خلال برگزاری پلنوم این حزب صورت گرفت و بعد از این حمله، مقر حزب دمکرات کردستان ایران هم با آتش توپخانه گلوله باران شدند. یکی از مقام‌های حدکا به روداو گفته است که دفتر سیاسی، اردوگاه آموزشی و خانه‌های مسکونی نیروهای پیشمرگه حدکا هدف حمله قرار گرفته‌اند. مقام‌های محلی کوی سنجق به روداو گفته‌اند که جمهوری اسلامی از چندین روز پیش گلوله‌باران این منطقه را آغاز کرده است. این گلوله‌باران باعث آتش‌سوزی در کردستان شده و کشاورزان و دامداران را وادار به ترک منطقه و رهاکردن دام‌هایشان کرده است. رسانه های رژیم ایران حمله موشکی سپاه پاسداران را تائید کردند.

جنایات جمهوری اسلامی در حق هم وطنان کرد پایانی ندارد. جمهوری اسلامی آن ها را نه تنها در داخل کشور می کشد، بلکه به خاک کشور همسایه دیگر تجاوز کرده و با شلیک موشک به کشتار هموطنان کرد دست می زند. سال ها است که رژیم ایران در کردستان عراق اعضاء احزاب کردستان ایران را ترور می کند، در مقر آن ها بمب می گذارد و اعضاء و هواداران آن ها  در داخل کشور را دستگیر و به جوخه اعدام می سپارد.

جمهوری اسلامی از ابتدای حیات خود با توسل به سرکوب و کشتار بر مردم ایران حکمرانی کرده است. ما هر روز شاهد دستگیری فعالان سیاسی و مدنی، محاکمه و صدور محکومیت های سنگین و اعدام برای آن ها هستیم. حمله موشکی به مقر احزاب کردستان ایران در کردستان عراق و اعدام سه هم وطن کرد در سی امین سالگرد کشتار زندانیان سیاسی و آن هم در شهریورماه ،نشانگر ددمنشی رژیم ایران است. رژیم ایران براین خیال باطل است که با ایجاد رعب و وحشت می تواند اعتراضات بحق مردم را خاموش سازد. اما در شرایط کنونی این ددمنشی ها فقط خشم مردم را شعله ور می سازد و آن ها را برای پایان دادن به حکومت مدافع سرکوب و کشتار مصمم تر می کند.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) اعدام سه هموطن کرد، زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی و حمله موشکی به مقر احزاب کردی ایرانی و کشتار اعضاء کمیته مرکزی و کادرها و خانواده آن ها را محکوم می کند و به مردم ایران و کردستان، به حزب دموکرات کردستان و حزب دموکرات کردستان ایران و به خانواده قربانیان تسلیت می گوید، از مطالبات مردم کردستان و مبارزات آن ها دفاع می کند و امیدوار است که اعتراضات مردم به ثمر نشیند و با رهائی از رژیم جمهوری اسلامی، راه استقرار دموکراسی در کشور ما گشوده شود.

هیئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ (۸ سپتامبر ۲۰۱۸)

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا