گوناگون

دیدار مخفیانه مقامات آمریکایی با کودتاچیان در ونزوئلا

وزیر خارجه ونزوئلا در توئیتر خود نوشت: ما این اقدام دولت آمریکا را مصداق دخالت در امور داخلی کشور دانسته و حمایت از توطئه‌های نظامی علیه دولت کاراکاس را به گوش تمامی جهان می‌رسانیم‌.

شبکه سی ان ان روز شنبه به نقل از مقامات فعلی و پیشین آمریکا جلسات مخفیانه دولت دونالد ترامپ با افسران شورشی ارتش ونزوئلا را تایید کرد‌. این شبکه خبری افزوده که این جلسات مخفیانه طی سال گذشته میلادی و در چندین نوبت برگزار شده است، اما در نهایت کاخ سفید به این نتیجه رسیده که از کودتاچیان حمایت نکند‌. پیش‌تر نیویورک‌تایمز انجام این گفت‌وگوها را فاش کرده بود‌. کاخ سفید تاکنون به این ادعا پاسخ روشنی نداده است‌. با این حال دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا پیش‌تر احتمال به‌کارگیری گزینه نظامی در ونزوئلا را رد نکرده بود‌.
این در حالی است که وزیر خارجه ونزوئلا برنامه‌های مقام‌های آمریکایی را در حمایت از کودتا علیه دولت کاراکاس تایید کرده است‌. وزیر خارجه ونزوئلا در توئیتر خود نوشت: ما این اقدام دولت آمریکا را مصداق دخالت در امور داخلی کشور دانسته و حمایت از توطئه‌های نظامی علیه دولت کاراکاس را به گوش تمامی جهان می‌رسانیم‌. رسانه‌های آمریکایی نیز شواهدی جدید را از چنین مداخله‌ای منتشر کرده‌اند‌. براساس مقاله منتشر شده از سوی روزنامه نیویورک‌تایمز، دست‌‌کم سه گروه جداگانه از نیروهای مسلح ونزوئلا در توطئه علیه دولت مادورو دست داشته‌اند‌. این کودتاها در تابستان ۲۰۱۷، مارس و می ۲۰۱۸ صورت گرفته اما هیچ یک موفقیت‌آمیز نبوده‌اند‌.
جهان صنعت

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا